- Ви тут:
- Мандарин News
- Суспільство
- Силовики та комунальники Кіровоградщини першими долучилися до "Безпечного міста"
Пілотний проект «Безпечне місто», що був впроваджений в обласному центрі 18 жовтня цього року, за два тижні зібрав більше двох тисяч абонентів. Зв’язок з поліцейськими перебуває в режимі 24/7 – про це повідомляє mandarin-news з посиланням на Головне управляння національної поліції міста Кропивницького.
«Безпечне місто» - комунікаційна платформа, що була створена поліцейськими для оперативного обміну інформацією про пригоди. Громадяни мають змогу отримати через цей месенджер юридичні консультації, дізнаватися новини про розкриття особливо резонансних злочинів, висловлювати власне бачення та вносити пропозиції щодо роботи поліції з підтримання правопорядку. Фактично люди слідкують за оперативністю та якістю реагування поліцейських.
Із моменту створення цієї комунікаційної платформи, до неї долучилися представники всіх без виключення підрозділів поліції. Включилися у команду реагування представники комунальних служб та деяких державних установ міста, окремі голови квартальних комітетів, представники громадських організацій, небайдужі громадяни та журналісти.
Аби вступити в групу «Безпечне місто», громадянину потрібен смартфон та завантажений мобільний месенджер Телеграм. З месенджеру необхідно надіслати повідомлення адміністратору групи за номером 067-319-29-38 або 050-598-70-03. Після цього абонент отримує активне гіперпосилання-запрошення, за яким і долучається до мобільної групи.
Алгоритм реагування поліцейських на повідомлення через мобільну групу «Безпечне місто» працює за тими ж принципами, що і чергова служба. Отримане повідомлення в обов’язковому порядку реєструється оперативним черговим, абонент, який надіслав повідомлення у групі, інформується про те, що його звернення прийнято. У той самий час служби, до компетенції яких належить питання, вже реагують на пригоду. У підсумку – так само у відкритому доступі групи заявник дізнається про проведену поліцейськими роботу.
Із моменту створення був проведений аналіз повідомлень, які отримали від громадян поліцейські, рятувальники та інші зацікавлені відомства саме через онлайн групу «Безпечне місто». У більшості випадків повідомлення стосувалися:
- порушень правил дорожнього руху і зокрема – правил паркування;
- термінових викликів із приводу допомоги громадянам, у яких погіршувалось самопочуття або вони перебували у непритомному стані (поліцейські прибували на місце і передавали потерпілих медичним працівникам);
- порушень публічного порядку;
- торгівлі у заборонених місцях;
- порушень правил благоустрою;
- виявлення графіті на стінах;
- непрацюючих світлофорів;
- поривів каналізаційних мереж.
Разом з тим, наголошуємо, що номер чергової служби «102» був і залишається актуальним. Адже у випадку скоєння злочину громадянам необхідно написати заяву, надати свідчення і так далі.
mandarin-news нагадує, Головне управління Національної поліції в Кіровоградській області створило групу «Безпечне місто» у месенджері Telegram.