Житель Кіровоградщини захворів на ботулізм через мариновані гриби

Середа, 20 січня 2021 14:49

36-річний житель с. Камʼянече Новоархангельського району вживав домашню консервацію - гриби мариновані домашнього виготовлення, заготовлені в жовтні 2020 року. Учора, 19 січня, у середньому стані важкості його госпіталізували  до Новоархангельської центральної районної лікарні. Про це повідомили в ГУ Держпродспоживслужби в області.

Наразі проводяться лабораторні дослідження біоматеріалу від хворого та продукції, з якою хворий пов’язує захворювання.

Стравою чоловік поласував 12 січня, а вже наступного дня відчув погіршення стану здоров’я. Коли з’явилися симптоми захворювання - порушення зору, двоїння в очах, закреп, парез кишківника, ослаблена фото реакція, порушення ковтання, сухість в роті - чоловік звернувся за лікувальною допомогою. Зважаючи на важкість стану хворого, лікарі планують введення йому протиботуліністичної сироватки.

Наразі триває епідрозслідування випадку ботулізму, необхідно з’ясувати кількість залишків маринованих грибів вдома у потерпілого та до отримання результатів лабораторного дослідження заборонити їх споживання іншим членам родини.

Довідка. Ботулізм - це харчове отруєння, зумовлене споживанням продуктів, в яких накопичилися ботулотоксини.

Збудник ботулізму - Clostridium botulinum - широко поширений у природі з постійним місцем існування в ґрунті, утворює спори, надзвичайно стійкі до впливу хімічних і фізичних факторів (витримують кип’ятіння протягом 5 годин і гинуть при 120°С через 30 хвилин). Бактерії містять одну з найсильніших у природі отрут - ботулотоксин. Його смертельна доза для людини становить лише 0,3 мкг.

Причиною ботулізму найчастіше стають продукти домашнього консервування - м'ясо, риба, гриби, інші овочі. Потенційно небезпечними є усі консервовані продукти, які були погано вимиті, неправильно/недостатньо термічно оброблені, транспортувались або зберігались неналежним чином. Навіть консерви, у яких все гаразд з терміном придатності, виглядом і смаком, можуть бути зараженими: ботулізм не можна визначити за кольором або смаком, мікроорганізм, який спричиняє хворобу, не псує продукти.

Також ботулізм може виникнути внаслідок споживання в'яленої чи копченої риби та будь-яких виробів з м'яса (ковбаси, шинки тощо). Найчастіше причиною ботулізму стають в'ялені або копчені продукти домашнього приготування, проте реєструються і випадки хвороби після вживання продуктів, вироблених у промислових умовах, особливо невипотрошеної риби. Це трапляється у випадку недотримання відповідних вимог під час заготівлі, переробки чи зберігання продукту.

Так, основними симптомами хвороби є слабкість, порушення зору, утруднене ковтання, головний біль, запаморочення. При появі симптомів одразу зверніться до лікаря.

«Не варто купувати консервовані продукти, копчену, в’ялену рибу, виготовлену в домашніх умовах, а також продукцію,що реалізується в місцях стихійної торгівлі. При найменшій підозрі на ботулізм негайно зверніться до лікаря», – наголосили в Держпродспоживслужбі області.

Прочитано 650 разів
Останнє редагування Середа, 20 січня 2021 15:18
Оцініть матеріал!
(0 голосів)

Додати коментар


+