Жителям Кіровоградщини загрожує небезпечна «циклічна» хвороба

П'ятниця, 08 листопада 2019 13:20
Жителям Кіровоградщини загрожує небезпечна «циклічна» хвороба Фото: https://lv.suspilne.media/

За дев’ятьмісяців цього року на Кіровоградщині вже 20 людей, з них 13 у Кропивницькому, захворіли на гепатит А.Лише минулого тижня з цим діагнозом в обласному центрі госпіталізували 8 осіб.Про це повідомляє mandarin-news з посиланням на КНП «Регіональний центр громадського здоров’я Кіровоградської обласної ради».

За інформацією обласного лабораторного центру, вірусний гепатит А за епідемічним процесом має циклічність. Кожні 5-7 років йде підвищення рівня захворюваності – це такий цикл. Ця циклічність починається саме у 2019 році.

Гепатит А – широко розповсюджене гостре інфекційне захворювання, клінічний перебіг якого характеризується ознаками інтоксикації та гострим ураженням печінки. За механізмом передачі його відносять до кишкових інфекцій. Джерело інфекції – хвора людина, яка виділяє збудник – вірус гепатиту А в навколишнє середовище разом з кишковими випорожненнями.

Вірус передається від людини до людини через харчові продукти, воду, через брудні руки та предмети вжитку. Інфікування гепатитом А частіше відбувається під час подорожей та відпочинку, коли використовується вода з неперевірених джерел постачання та неможливе дотримання особистої гігієни, а також при побутових контактах між людьми вдома та в організованих колективах. Вірус гепатиту А тривалий час може зберігатися в навколишньому середовищі, стійкий до низьких температур та звичайних концентрацій розчинів дезінфекційних засобів.

Інкубаційний період триває від 7 днів до 51 дня, в середньому – 35 днів. Найчастіше захворювання починається із загальних симптомів як при гострих респіраторних вірусних інфекціях, а саме: з нездужання, головного болю, катаральних проявів, підвищення температури тіла до 37,5 – 39 градусів за Цельсієм протягом 1-3 днів. В подальшому зникає апетит, з’являється відчуття дискомфорту в області печінки, змінюється колір сечі, знебарвлюються випорожнення, змінюється колір слизових оболонок та шкіри, з’являється жовтяниця.

Щоб уникнути зараження вірусом гепатиту А, треба дотримуватися простих, але ефективних методів:

  • ретельно мити руки перед приготуванням та вживанням їжі, після поїздок в громадському транспорті, після перебування на прогулянці, після відвідуванням місць загального користування, тощо;
  • овочі та фрукти ретельно мити перед вживанням;
  • дотримуватись суворого водно-питного режиму, не пити воду з невідомих джерел;
  • не пити з одного келиха напої та дотримуватись правил особистої гігієни.

При виникненні симптомів підозри на захворювання необхідно своєчасно звертатись до лікаря для призначення лікування та запобігання розповсюдженню інфекції серед контактних, – наголосили в обласному лабораторному центрі.

Прочитано 2883 разів
Оцініть матеріал!
(0 голосів)

Додати коментар


SportDiscounter
+