Таксі в Кропивницькому

Як на Кіровоградщині захистили права неповнолітнього злодія

Понеділок, 04 грудня 2017 15:08

Кримінальним процесуальним законодавством України передбачено можливість виправлення неповнолітніх без покарання шляхом застосування примусових заходів виховного характеру. Проте, у окремих випадках міськрайсудами області допускаються порушення при застосуванні цих норм у ході розгляду справ відносно дітей.

Так, Маловисківським районним судом Кіровоградської області визнано раніше не судимого неповнолітнього винуватим у крадіжці за ч. 2 ст. 185 КК України і призначено покарання у виді позбавлення волі строком 1 рік, у подальшому звільнивши підлітка від даного покарання із застосуванням примусових заходів виховного характеру. 
Водночас незаконність вироку, що полягала у відсутності підстав для власне призначення покарання, залишилася поза увагою захисника неповнолітнього обвинуваченого, хоча право неповнолітнього на законне та справедливе покарання порушено. Тому саме ювенальним прокурором – публічним обвинувачем вжито заходів до усунення порушень прав дитини та обґрунтовано внесено апеляційну скаргу, яку апеляційною інстанцією розглянуто і задоволено - вирок суду першої інстанції змінено, виключено призначене покарання. Хлопця передано під нагляд матері, тим самим надано шанс на виправлення без утягнення в кримінальне середовище та подальший конфлікт із законом. 
Подібні заходи виховного характеру активно застосовується ювенальними прокурорами органів прокуратури Кіровоградщини, які орієнтують суди на їх застосування. Так, упродовж поточного року судами області розглянуто та задоволено 14 клопотань прокурорів про застосування до неповнолітніх примусових заходів виховного характеру. 
 
 
Прочитано 112 разів
Останнє редагування Понеділок, 04 грудня 2017 16:36
Оцініть матеріал!
(0 голосів)

Додати коментар


 

joma
Книжкоий інтернет-магазин України - Наш Формат
+