- Ви тут:
- Мандарин News
- Суспільство
- Ще 176 вулиць Кропивницького планують перейменувати
Топоніми Кропивницького орієнтуються на українські маркери. В обласному центрі триває процес дерусифікації, декомунізаці і деколонізації об’єктів топоніміки. Сьогодні, 22 липня, відбулося засідання міської топонімічної комісії під головуванням секретаря Кропивницької міської ради Олега Колюки, передає mandarin-news з посиланням на Кропивницьку міську раду.
Члени комісії розглянули звернення громадян щодо перейменування вулиць, затвердили Концепцію інтеграції українських маркерів у топонімічний простір Кропивницької міської територіальної громади і схвалили перелік вулиць, що підлягають перейменуванню та напрацьованих назв до них. Своїм рішенням топонімічна комісія рекомендувала Кропивницькій міській раді перейменувати 176 вулиць, які носять назви, пов’язані з державою-окупантом.
Зокрема, серед пропозицій, які виносяться на обговорення громадськості, є зміна назв вулиць Гагаріна на Степана Бандери, Велику Пермську - на проспект Європейський, Глинки — на Княгині Ольги, провулок Декабристів — на Андрія Ліпатова. Топонімічна комісія пропонує також увічнити у назвах міських вулиць і провулків імена Юрка Тютюнника, Любомира Гузара, Левка Лук’яненка, Квітки Цісик, Петра Яцика, Світлани Барабаш, Віктора Погрібного, Віталія Кривенка, Віктора Френчка, Марії Примаченко, Вінстона Черчилля та багато інших.
- Сьогодні 176 назв топонімів пропонуємо громаді на обговорення. Це майже половина тієї кількості, яка була запропонована з початку процесу перейменування з 2015 року. Велику роботу провела робоча група топонімічної комісії, саме вона напрацювала назви, врахувала пропозиції громадських організацій, громадян. Майже з усіма пропозиціями члени топонімічної комісії погодилися й затвердили їх до обговорення. Надзвичайно важлива й Концепція, яку ми затвердили, адже вона чітко встановлює критерії, за якими ми підходитимемо до процесу перейменування і які мають враховувати також громада, коли вноситиме свої пропозиції під час громадського обговорення. Перш за все — це орієнтація на українські маркери. Якщо подивитися на затверджений до обговорення список, це 80-90% україноорієнтовані нові назви, пов’язані з видатними місцевими і українськими діячами, історичними подіями тощо, - відзначив секретар міської ради Олег Колюка.
Громадське обговорення запропонованих нових назв вулиць триватиме протягом місяця з дати оприлюднення списку на офіційному сайті Кропивницької міської ради. Потім рішення про зміну назв вулиць прийматимуть депутати на сесії міської ради.