Потріскано і продірявлено: як у Кропивницькому мільйони під ноги стелять. ФОТО

Субота, 28 квітня 2018 14:00

У вересні 2017 року у Кропивницькому стартував масштабний капремонт вул. Великої Пермської вартістю 9,5 млн грн. Проте підрядник не встиг виконати його у визначений термін - до кінця року. Зате через 2-3 місяці після вкладання нового асфальту та бордюрів «свіже» дорожнє покриття вже продірявили, а бордюри тріскаються і сунуться, утворюючи помітні щілини.

Чиїх рук справа

18 вересня 2017 року головне управління ЖКГ міськради Кропивницького уклало договір на капремонт вул. Великої Пермської із місцевим ТОВ «ПФ». Ця фірма напередодні виграла тендер у системі електронних закупівель «ProZorro».

ТОВ «ПФ» одночасно стало переможцем двох торгів – окрім Великої Пермської це підприємство вибороло право відремонтувати і вул. Преображенську.

Уже 23 вересня підрядник почав підготовчі роботи – демонтаж старих бордюр них плит.

Проте вкладати асфальтобетон почали значно пізніше, адже ТОВ «ПФ» одночасно ремонтувала декілька об’єктів.

У жовтні нарешті стартував довгоочікуваний ремонт дорожнього покриття. Виконували його у декілька етапів, із перервами.

У підсумку, до кінця року ТОВ «ПФ» встигло лише замінити бордюрні камені і постелити асфальт. А от покласти тротуарну доріжку і навести лад із пандусами та території зупинки – не встигли.

Тому 27 і 28 грудня 2017 року між виконавцем робіт  ТОВ «ПФ» та замовником – головним управлінням ЖКГ було укладено дві додаткові угоди щодо продовження терміну дії договору. Причину відтермінування виконання ремонту сформулювали так: «у зв’язку із настанням несприятливих погодних умов для виконання будівельних робіт, покращення якості предмета закупівлі…».

Відповідно, за роботи виконані у 2017 році, головне управління ЖКГ вже заплатило ТОВ «ПФ» 7,83 млн грн. Цього року виконавець робіт повинен відпрацювати ще на майже 1,7 млн грн.

Згідно з Єдиним державним реєстром юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, засновником ТОВ «ПФ» значиться мешканець Кропивницького Мхитарян Марат Грачкович.

Зареєстрована фірма по вул. Кропивницького, 184. Директор – Ящук Віктор Олександрович.

У 2017 році ТОВ «ПФ» виконувало капремонт вул. Велика Пермська, Преображенська та Авіаційна загальною вартістю 16,845 млн грн.

Нехай проблеми та незгоди не роблять вам в житті погоди…

Насправді несприятливі погодні умови стали лише документальним приводом для продовження терміну договору. Реальною ж причиною такої затримки ремонту є те, що ТОВ «ПФ» у той самий період ремонтувало ще одну велику вулицю – Преображенську.

Торги з визначення підрядника, який ремонтуватиме і вул. Велику Пермську, і вул. Преображенську відбувалися у той самий день – 29 серпня. І їх переможцем із різницею у півгодини стало ТОВ «ПФ».

Заступниця начальника головного управління ЖКГ міськради Юлія Яндович запевнила, що роботи на вул. Великій Пермській будуть поновлені із настанням сприятливих погодніх умов.

За її словами, підрядник ще повинен покласти тротуар завширшки 1,5 м по обидві сторони від дороги. Виключення становлять ділянки, де власники суб’єктів господарювання вже поклали тротуарну плитку.

Юлія Яндович фактично підтвердила, що затримка ремонту вул. Великої Пермської сталася через одночасне виконання підрядником ремонтів декількох об’єктів.

«Справа у тому, що у нас у місті немає підрядних організацій, які могли б одночасно використовувати бюджетні кошти, тобто, ремонтувати ті об'єкти на які нами було передбачено фінансування.

Дійсно, є проблема з підрядниками. Є декілька договорів, які ми заключили минулого року, але у зв'язку з тим, що фірми працювали на інших об'єктах, вони їх не виконали. Ми на це не можемо вплинути.

Ми вже проводили нараду з підрядниками, які виконували наші замовлення минулого року, і після обстеження будемо змушувати їх виконувати свої гарантійні зобов’язання», - розповіла заступниця начальника головного управління ЖКГ міськради.

Юлія Яндович також запевнила, що підрядник усуне дефекти, які вже утворилися на ще незавершеному об’єкті.

Діло майстра величає

Якість… А що ж із якістю ремонту, загальна вартість якого, нагадаємо, становить 9,5 млн грн?

Не треба бути інженером чи фахівцем із укладання асфальту, щоб побачити потріскані чи неприродньо нахилені бордюрні камені, облаштовані абияк пандуси, зупинку, з якої не вийти, та багато інших грубих дефектів. Зупинимося на них докладніше.

На декількох ділянках вул. Великої Пермської потріскалися і змістилися встановлені менш ніж півроку тому бордюрні камені. У щілини між бордюрами та дорожнім покриттям потрапляє волога і сміття.

 

Бордюри біля зупинки громадського транспорту поряд із перетином вул. Велика Пермська та пров. Фортечний облаштовані так, що мама з дитиною у колясці, чи людина у візку, заїхавши у неї, не зможе з неї виїхати далі на тротуар. Окрім того, біля цієї ж зупинки у деяких ділянках висота бордюрного каменю відносно до тротуару становить понад 20 см, що є порушенням будівельних норм і створює значний дискомфорт для пішоходів.

 

Заступниця начальника головного управління ЖКГ міськради Юлія Яндович  запевнила, що коли підрядник буде завершувати об'єкт, біля зупинки буде понижено висоту бордюра. Також там виправлять і «зупиночний тупік» про який ми писали вище.

Напроти цієї зупинки громадського транспорту є ще одна. Обидва зупиночні навіси нові – їх встановили наприкінці 2017 року.

Позаду цієї конструкції, на тротуарному покритті, залишився помітний слід від розміщення попереднього навісу. А поряд, зі старого тротуарного покриття, стирчить пеньок.

Окремої уваги заслуговують також пандуси для комфортного пересування осіб з інвалідністю у візочках, а також мам із дітьми у колясках. Згідно із тендерним замовленням, усі пішохідні переходи та значні зміни рівня тротуарів мають бути обладнані пандусами. Технологія їх облаштування виявилася простою – бордюрний камінь не ставили у висоту, а клали, створюючи таким чином ефект пандуса.

 

Проте не потріскані бордюри чи «високотехнологічні» пандуси є найбільшою халепою цього недоробленого капремонту… Біля будинку на вул. Велика Пермська, 67 нове дорожнє покриття розрили майже відразу, як поклали.

Така потреба виникла через аварію водопроводу під дорожнім полотном. Розрили новий асфальт біля Пивзаводу наприкінці грудня 2017 року.

 

Окрім цих недоліків є на вул. Великій Пермській і інші цікаві ділянки.

Як от, наприклад, цей заїзд у нікуди.

Або ж оці ділянки відремонтовані із новітнім концептуальним підходом до якості виконання робіт.

 

В управлінні ЖКГ запевняють, що усі підрядники виконують свої договірні зобов’язання. А у разі неякісного виконання ремонтних робіт – усунуть недоліки за власний кошт.

Дуже хочеться вірити у ці обіцянки, проте багаторічна практика свідчить не на користь оптимістичних сподівань.

На момент написання цього тексту на календарі вже кінець квітня 2018 року, але жодних ремонтних робіт на вул. Великій Пермській не ведеться.

Прочитано 3810 разів
Останнє редагування Субота, 28 квітня 2018 14:11
Оцініть матеріал!
(3 голосів)

Додати коментар


 

joma
+