- Ви тут:
- Мандарин News
- Суспільство
- Олег Ляшко: Наступного року треба підняти пенсію тим, хто не отримав підвищення
Урядовий проект держбюджету на 2018 рік – це консервація бідності. На цьому наголосив лідер Радикальної партії Олег Ляшко. Політик переконаний, єдина можливість підняти економіку – це збільшувати доходи українців.
«Уряд на наступний рік запропонував підвищити мінімальну зарплату до 3720 гривень. Але за даними Мінсоцполітики в Україні вже на вересень 2017 року прожитковий мінімум складав 3800 гривень. Тому ми добиваємося, щоб мінімальна зарплата з нового року була 5000 гривень. А зі збільшенням «мінімалки» зростуть і середні зарплати та пенсії. І люди, які все життя пропрацювали за «галочки» у колгоспах і мають мізерні пенсії, отримають нормальні надбавки», - стверджує Ляшко.
Серед вимог радикалів до держбюджету – збільшення фінансування програм енергоефективності та подолання енергозалежності.
«У бюджеті наступного року передбачено майже 60 мільярдів на субсидії і всього 400 мільйонів гривень на енергомодернізацію. Це консервація бідності та енергозалежності. А ми пропонуємо, як мінімум, 10% від суми фінансування субсидій спрямувати на енергоефективність – на заміну вікон, дверей, котелень, теплотрас. Також ми вимагаємо збільшити видобуток власного вугілля, щоб бути енергонезалежними та дати роботу нашим шахтарям, а не закордонним», - підкреслив лідер РПЛ.
Також Олег Ляшко вимагає належної підтримки села.
«Найкраща підтримка аграріїв – це створення нових робочих місць на селі. Для цього треба підтримувати розвиток тваринництва. Ми пропонуємо запровадити аграрно-сировинний збір на кожну тонну вивезеного зерна і отримані кошти спрямовувати на підтримку фермерства. Крім того, ми вимагаємо навічно закріпити землю за фермерськими господарствами і прописати це у змінах до Конституції, які ми ініціюємо. Щоб не латифундисти чи транснаціональні корпорації, а українські селяни господарювали на українській землі», - зазначив народний депутат.
Крім того команда Радикальної партії вимагає збільшення у видатків на освіту та охорону здоров’я, переселенців та оборону.