Артем Стрижаков: Кожен заслуговує жити в принципово іншому Кропивницькому

П'ятниця, 28 серпня 2020 13:41

У Кропивницькому на міській Набережній відбувся перший муніципальний громадський форум «Перспектива міста 2020». У рамках заходу фахівці у різних сферах обговорювали ключові проблеми міста, які міській владі не вдалося вирішити за п’ять років каденції.

Так, першим до учасників форуму звернувся лідер «Перспективи міста» Артем Стрижаков, який констатував, що Кропивницький наразі відстає від інших обласних центрів на 10-15 років, оскільки живе за принципами латання дір та ручного управління. Хоча вже зараз конче необхідні сучасні технології та якісний менеджмент, адже кожен городянин заслуговує жити в принципово іншому Кропивницькому.

Кожен заслуговує жити в принципово іншому Кропивницькому, де є перспективи для наших дітей, адже коли молодь виїжджає -  місто вмирає, де справедливо розподіляються міські кошти, а не йде дерибан мільйонів, де міська влада думає про простих людей, а не лише про обраних. Команда «Перспективи міста» знає, як зробити наш обласний центр містом 21 століття: некорумпованим, безпечним і  просто гарним, - зазначив Артем Стрижаков.

Серед проблем, з якими стикається місто, за словами Стрижакова, є несправедливий розподіл бюджету. Несправедливість посилюється і тоді, коли кошти міського бюджету надходять до казни інших міст, коли замовлення на тендерах отримують наближені до міської влади люди, попри низьку якість робіт. Стан центральних місць – головної площі та Набережної залишає бажати кращого і це не перекриють видом тролейбусів або ЦНАПом.

 І таких прикладів безліч. Взяти той же транспорт. Добре, що в місті з'явилися нові автобуси і тролейбуси? Добре. Але давайте подивимося, який підхід лежав в основі транспортного оновлення інфраструктури міста. На Кіровоград накинули 282 млн. гривень боргів для закупівлі автобусів та тролейбусів. По суті, наше місто загнали у велику боргову яму. І цей величезний борг ще й з відсотками тепер будуть віддавати наші діти. Виходить, проблема з великим громадським транспортом частково вирішилася за рахунок створення іншої великої проблеми, - наводить прикрий приклад Артем Олегович.

Будівельник за фахом, голова ГО «Муніципальний спецнагляд Кропивницького» Олександр Ткаченко окреслив проблеми сфери житлово-комунального господарства, яка теж негативно пливає на розвиток міста. Воно, за словами Ткаченка, тривалий час не має прогресу. Адже на перше місце влада ставить інтереси вузького кола людей, а не пересічних громадян.

 «За багатомільйонними великими будівництвами міська влада не бачить просту людину з її комунальними проблемами, - каже Ткаченко. - Все, що знаходиться поза їх інтересами – занедбано та забуто: побиті тротуари та облуплені зупинки, не працюючі світлофори та відсутня нормальна дорожня розмітка, «безхазяйні» понівечені дитячі майданчики, над якими нависають аварійні дерева, непрацюючі фонтани та і загалом стан центральної площі. І все це міська влада поклала на плечі простих жителів. Занедбаність об’єктів міської інфраструктури просто вражає!».

Про реалізацію економічно правильної стратегії щодо міського бюджету розповіла кандидат економічних наук Ірина Загреба, яка запропонувала найбільш ефективні підходи щодо формування використання та збільшення  міського бюджету. Наприклад, підвищення рівня доходів населення міста призведе до надходження податків до міського бюджету та зростання інших податків, наприклад, підакцизного. А також Загреба зазначила, що розвиток комунального виробництва, а не просто здача міського майна в оренду, дало б отримання суттєві надходження безпосередньо в бюджет Кропивницького.

Голова ГО «UrbanKrop», урбаніст Дмитро Бабак закцентував увагу присутніх на загальноміських проблемах, які стосуються зручності та доступності міста для усіх його жителів.

Головна відмінність найкомфортніших українських міст – це те, що в них є стратегія розвитку, конкретний план дій та громада міста, яка долучається до розробки цього плану, - зазначає урбаніст. – У Кропивницькому ж пріоритети міського розвитку перевернуті з ніг на голову. Немає жодної стратегії розвитку, все відбувається стихійно та неконтрольовано. На клумбах ставлять кіоски, на Набережній досі стоїть незаконний МАФ, тротуари ремонтуються – за залишковим принципом.

Правозахисник Олександр Турчанов розповів про проблему бюрократичних перепон, що ставить міська влада малому бізнесу.  Це ж стосується і отримання земельних ділянок пересічними громадянами, адже  у міськраді завжди лунають лише відмови та слова, що земельних ділянок немає.

 Я майже щоденно стикаюся з низкою проблем, які свідчать про те, що робота влади з мешканцями проводиться неналежним чином. Я працюю здебільшого з представниками малого бізнесу, яким доводиться докладати неймовірних зусиль, щоб пройти всі бюрократичні перепони, які ставляться місцевою владою. Підприємці можуть чекати на відповідь місяць-два, три чи півроку, а у результаті отримати відмову, - наводить приклад правозахисник.

Військовослужбовець Олексій Бойко розповів про актуальні проблеми ветеранів АТО та ООС, які повернулися з фронту.

Як військовослужбовець хочу звернути увагу на низку проблем, які стосуються учасників АТО, коли вони повертаються в рідне місто після війни. Це проблеми реабілітації та ресоціалізації. На жаль, у нашій країні, та і у нас в місті приділяється мало уваги цим питанням. Тому я хочу і сподіваюся, що Артем Олегович та його команда мають плани, які допомогти нашим військовослужбовцям. Хотілося б, щоб місцева влада звертала більшу увагу на ці проблеми і допомагала, - зазначив Бойко.

Перед присутніми виступив і постійний член робочої групи з питань реконструкції Набережної річки Інгул Ігор Саєнко. Він зазначив, що протягом п’яти років каденції міського голови та влади Кропивницького жодна з екологічних проблем міста не вирішилася, натомість ситуація зі станом річки Інгул та зелених насаджень лише погіршилася.

Ще в 2014 році тоді навіть не міський голова, а виконуючий обов’язки мера Марковський виконав розчищення русла річки від мулу.Роботи проводилися від Ковалівського мосту і до Михайлівської дамби. Також було розчищено акваторію козачого острову.
Фактично, Райковичу було передано річку в задовільному стані. Давайте поглянемо на неї тепер, Інгул знаходиться у критичному стані. Є багато проблем:  замулення, занизький рівень швидкості руху води, несанкціоноване скидання відходів виробництва підприємств, цвітіння рослин, знищення екосистеми річки, - констатував Саєнко.

Команда Перспективи міста має чіткий план дій по вирішенню цих питань. Від встановлення очисних споруд на дамбі на Ковалівці до системи аерації (наповнення киснем, - ред.) води в центральній частині Інгулу. Але міська влада лише ігнорує всі наші починання, а заяви, про роботу над проектом та початком масштабної реконструкції в 2021 році – ніщо інше, як передвиборчі маніпуляції.

Перед присутніми також виступила виконавчий директор Культурно-мистецького фонду «Перспектива» Олександра Ткаченко, яка наголосила на проблемі відсутності Палацу культури у місті, в той час як такі заклади є у кожному обласному центрі України.

 Наскільки справедливо, що в нашому місті немає місця для молоді та дітей? -зауважила  Олександра Ткаченко.

Наступний масштабний загальноміський форум відбудеться вже на початку жовтня.

 

Прочитано 647 разів
Останнє редагування П'ятниця, 28 серпня 2020 14:19
Оцініть матеріал!
(0 голосів)

Додати коментар


+