Високі показники захворюваності і смертності від серцево-судинних захворювань долатимуть відтепер сучасними методами лікування у новому відділенні гострої судинної неврологічної патології, що запрацювало у КЗ «Кіровоградська міська лікарня швидкої медичної допомоги».
Місто давно потребувало подібного відділення, адже щороку кількість випадків захворюваності мозковими інсультами на серед дорослого населення зростає. При цьому такий показник по місту стабільно вищий за показники по області та Україні. Основним завданням нового інсультного відділення є надання спеціалізованої допомоги хворим з гострими порушеннями мозкового кровообігу. У своїй діяльності відділення використовуватиме всі лікувально-діагностичні можливості закладу та відповідатиме сучасним стандартам лікування, вчасно надаючи необхідну і якісну допомогу хворим.
Відкриття відділення гострої судинної неврологічної патології було заплановано передвиборчою програмою міського голови Райковича А.П. «Здорове місто» та Перспективним планом заходів щодо модернізації та оптимізації галузі охорони здоров'я м. Кіровограда на 20162018 роки, затвердженого рішенням виконавчого комітету Кіровоградської міської ради від 14.07.2016 року № 371. Капітальні роботи та купівлю обладання проводили за кошти за кошти міського бюджету. Загальна вартість проведення будівельно-ремонтних робіт приміщення під інсультне відділення та благоустрою території становить 5, 166 млн грн. Ще 2,737 млн грн було витрачено на новітнє обладнання, що передбачене табелем оснащення такого відділення: функціональні ліжка, приліжкові кардіомонітори з реєстрацією ЕКГ, електрокардіографи, холтерівські монітори з добовим записом ЕКГ, монітори артеріального тиску, комп’ютерний електроенцефалограф, апарат штучної вентиляції легенів, каталки медичні, дозатори лікарських засобів, системи відсмоктування рідини, кисневі концентратори, холодильники, пульсоксиметри, переносний набір для реанімації. Усі пацієнти відділення будуть обстежуватися на сучасному обладнанні новоствореного діагностичного центру, у якому проводитимуть комп’ютерну томографію, ультразвукове дослідження судин головного мозку, та, у разі потреби, консультуватимуться у нейрохірурга.
"Встановлення такої дороговартісної техніки, як комп'ютерний томограф, міському бюджеті не по силі, тому ми звернулися до приватної фірми, яка погодилась на реалізацію спільного з лікарнею проекту, для того щоб ми могли проводити діагностику інсультів із дотриманням терапевтичного вікна і запровадити найсучаснішу методику лікування - тромболізис, яка на сьогодні буде проводитись відповідно до усіх сучасних стандартів. Окрім того сьогодні ми підписали соціальну угоду, згідно з якою центр надаватиме послуги з діагностики на пільгових умовах соціально незахищеним категоріям населення", - розповіла начальник управління охорони здоров'я Оксана Макарук.
Інсультне відділення розраховане на 50 ліжок з палатою інтенсивної терапії на 5 ліжок. В останньому встановлене сучасне обладнання виробництва Німеччини, Японії, Америки.
"Оснащення відділення по принципу європейських стандартів. Звісно, сюди по МОЗівським протоколам необхідна додаткова комплектація, однак це можна зробити пізніше. Відділення також має сучасні апарати штучної вентиляції легенів швейцарського виробництва. Він напівавтоматичний і має режими, які, що важливо для інсультних хворих, підбирають тиск і об'єм повітря відповідно до дихання пацієнта, - розповідає директор фірми-постачальника обладнання Ігор Жуков.
З пацієнтами працюватимуть 10 лікарів-невропатологів та 5 лікарів-анестезіологів. Кадровий потенціал відділення - висококваліфікований персонал, який пройшов підготовку з питань проведення тромболізису. Зокрема кандидат на посаду завідуючого відділенням пройшов підготовку на базі кафедри неврології Вінницького медуніверситету та у Вінницькому інсультному центрі. Загалом же штат відділення налічує 64,5 штатних одиниць.
Усі лікарі у подальшому зможуть співпрацювати з фахівцями Інституту нейрохірургії імені академіка А.П. Ромоданова Академії медичних наук України. Доктор медичних наук, заслужений лікар України, професор Інституту Леонід Яковенко під час сьогоднішнього відкриття відзначив, що їхня установа готова консультувати і медиків, і пацієнтів на постійній основі.
Інсультне відділення почне госпіталізацію пацієнтів із 19 серпня. Головний лікар КЗ «Кіровоградська міська лікарня швидкої медичної допомоги» Валерій Скороход відзначив, що головне завдання відділення - знизити показники смертності від серцево-судинних захворювань.