- Ви тут:
- Мандарин News
- Суспільство
- Учнів Кіровоградщини годували неякісною молочкою та м'ясом
Держпродспоживслужба області перевірила 150 операторів ринку із 172 зареєстрованих (87,2%). За результатами перевірок у 45 постачальників харчових продуктів виявлено порушення у сфері безпечності та окремих показників якості харчових продуктів, винесені приписи щодо їх усунень, рішення щодо вилучення з обігу продукції (фальсифіковане масло) та тимчасово припинено роботу частини об’єктів.Про це повідомили в управлінні Держпродспоживслужби в області.
Всього з початку цього року під час проведення заходів державного нагляду (контролю) на харчоблоках закладів дошкільної та загальної середньої освіти виявили:
- 2 випадки обігу фальсифікованого сиру (Маловисківський та Компаніївський райони) виробництва ТОВ «Богодухівський молокозавод», Харківська область та ТОВ «Городенківський сирзавод», Івано-Франківська область;
- 3 випадки обігу фальсифікованого масла (Добровеличківський та Онуфріївський райони) виробництва ВАТ «Заріченський молокозавод», Рівненська область та ТОВ «ГРАНД-МОЛПРОДУКТ», Полтавська область;
- 2 випадки невідповідності мікробіологічних показників м’яса курячого вимогам ДСТУ 3143:2013 «М’ясо птиці. Загальні технічні умови» (Благовіщенський район).
Продукцію вилучили з обігу в закладах освіти та у постачальників.
До місцевих органів влади та органів місцевого самоврядування, тендерних комісій доведені вимоги харчового законодавства щодо постачальників продуктів харчування для застосування їх при проведенні процедур закупівель в закладах освіти.
Протягом 2020 року на харчоблоках та їдальнях проводились ремонтні роботи, закуповувалось обладнання, впроваджувались нові страви для вивчення попиту серед дітей та сучасні методи обслуговування (онлайн-замовлення страв, 2-, 3-компонентні меню для вибору страв). Однак проблемним питанням залишається матеріально-технічна база харчоблоків та їдалень в закладах освіти області. Мова йде про недостатню кількість сучасного холодильного та технологічного обладнання, відсутні повні набори виробничих цехів та підсобних приміщень у зв’язку з розміщенням харчоблоків у пристосованих приміщеннях, відсутні умови для дотримання правил особистої гігієни персоналом харчоблоків (відсутні внутрішні туалети та душові для персоналу) та недостатнє фінансування для виконання вікових норм харчування дітей.