Стало відомо, чим загрожує жителям Кіровоградщини аномально тепла зима

П'ятниця, 24 січня 2020 11:20

Грудень та січень зовсім не схожі на зимові місяці. Часто зранку і навіть вдень населені пункти області оповиті туманом. У Держпродспоживслужбі Кіровоградщини розповіли, які наслідки для здоров’я людини має нетипова для зими погода, повідомляє mandarin-news.

Туман – атмосферне явище, що виникає внаслідок коливання рівнів температур атмосферного повітря, коли вдень температура значно вища, ніж вночі і в повітрі висока вологість. Це явище ускладнює циркуляцію повітря біля поверхні землі.

Автомобільний транспорт, промислові підприємства забруднюють атмосферне повітря, але вихлопні гази, промислові викиди, пил не піднімаються високо в атмосферу, а накопичуються в нижніх її шарах, опадають на ґрунт та забруднюють землю і воду. Якщо в повітрі багато пилу, то кожна частинка пилу є свого роду точкою випадання роси, тому можливість випадіння туману в забрудненому повітрі стає ще вищою.

У зв’язку з такими погодними явищами, в місцях максимального скупчення автомобільного транспорту, в придорожній смузі може фіксуватися перевищення сірчистого ангідриду, формальдегіду, діоксидів, інших речовин, що шкідливо впливають на стан здоров’я людини. Так, у грудні в місті Кропивницькому, за інформацією Кіровоградського обласного центру з гідрометеорології, рівень забруднення атмосферного повітря характеризувався збільшенням оксиду вуглецю, формальдегіду та пилу в 1,1 раза. У містах Світловодську та Олександрії відмічалось незначне збільшення діоксиду сірки, сажі та розчинених сульфатів.

При наявності туманів навіть невеликі збільшення концентрації шкідливих речовин в атмосферному повітрі можуть спричиняти загострення хронічних захворювань дихальних шляхів. Чутливість людини до забруднення атмосферного повітря залежить від багатьох факторів: її віку, статі, загального стану здоров'я, виду харчування, температури й вологості повітря тощо.

Частинки пилу середнього розміру (10 мкм) впливають на бронхи та легені як подразники та спричиняють появу алергічних проявів, інфекції нижніх дихальних шляхів. Найбільш небезпечні дрібні тверді частинки (від 2 до 5 мкм), оскільки вони легше проходять через природні захисні оболонки і глибше проникають в дихальні шляхи та, досягаючи альвеол, осідають в них.Таким чином, тривала дія пилу викликає хронічні зміни верхніх дихальних шляхів, серцево-судинної системи, алергічні реакції та канцерогенну дію.

Чи можна запобігти шкідливим наслідкам туманів для здоров’я? Рекомендації наступні:

  • щільно зачиняти вікна та двері в житлових приміщеннях;
  • проводити вологе прибирання в житлових приміщеннях (без пилососа та віника), використовувати екологічно чисті зволожувачі повітря;
  • не палити;
  • збільшити споживання рідини до 2-3 літрів на день;
  • промивати ніс і горло, вживати кисломолочні продукти, підсолену й лужну воду;
  • обмежити використання автомобіля, надавати перевагу громадському транспорту.

Достеменно невідомо, якою в подальшому буде зима, але, дотримуючись наших рекомендацій, в дні з туманами можна уникнути їх негативного впливу на здоров’я, – наголосили в Держпродспоживслужбі.

Прочитано 2222 разів
Останнє редагування П'ятниця, 24 січня 2020 10:35
Оцініть матеріал!
(0 голосів)

Додати коментар


+