Смертельна інфекція забрала на Кіровоградщині одне життя, лікарі розслідують обставини зараження

Середа, 26 лютого 2020 10:00
Смертельна інфекція забрала на Кіровоградщині одне життя, лікарі розслідують обставини зараження Фото: https://pravda.if.ua/

В області зареєстровано перший випадок лептоспірозу, від цієї хвороби помер 51-річний житель Кропивницького. Про це з посиланням на обласний лабораторний центр повідомляє mandarin-news.

За інформацією установи, хворий несвоєчасно звернувся за медичною допомогою та у важкому стані був госпіталізований у реанімаційне відділення медичного закладу, де на жаль, помер.  При дослідженні сироватки крові чоловіка в лабораторії особливо-небезпечних інфекцій ДУ «Кіровоградський обласний лабораторний центр МОЗ України» було виявлено збудник лептоспірозу Leptospira Icterohaemorrhagiae.

Триває епідеміологічне розслідування цього випадку з метою виявлення джерела інфекції та шляхів інфікування.  

Щорічно в області реєструється близько десятка випадків захворювань людей на лептоспіроз (6 – у минулому, 12 – у 2018-му, 11 – у 2017-му та 15 – у 2016-му). Торік хворіли мешканці Кропивницького, Олександрії, Бобринецького, Гайворонського, Олександрійського та Благовіщенського районів. Один чоловік внаслідок пізнього звернення та ускладнень хвороби помер. У 4-х випадках інфікування відбулось водним шляхом (при купанні та риболовлі у непроточних водоймах), в інших 2-х підтверджено контактний шлях передачі збудників лептоспірозу від домашніх собак. 

Довідка. Лептоспіроз – небезпечне інфекційне захворювання, спричинене бактерією Leptospira. Без лікування може призвести до ураження нирок, ураження печінки, менінгіту (запалення мембрани навколо головного і спинного мозку) чи навіть смерті. Збудники інфекції потрапляють у воду із сечею інфікованих тварин, найчастіше – гризунів.

Захворіти на лептоспіроз можна під час купання у заражених водоймах, а також при контакті із інфікованими тваринами. У тіло людини бактерія лептоспірозу найчастіше потрапляє через тріщини, порізи чи рани на шкірі чи слизові оболонки (очі, ніс, рот). 

Людина може захворіти у період від двох днів до чотирьох тижнів після зараження.  Симптоми варіюються від легких (головний біль, гарячка, біль у м’язах, почервоніння очей, діарея, висипання) до серйозних (ураження нирок, печінки, менінгіт) і навіть смерті.  

Лептоспіроз часто складно діагностувати, адже симптоми схожі на прояви інших захворювань – наприклад, можуть нагадувати грип, який більш характерний восени і взимку. До того ж, часом захворювання може протікати безсимптомно. Лептоспіроз лікують антибіотиками, призначити лікування може тільки лікар.

Прочитано 1335 разів
Оцініть матеріал!
(0 голосів)

Додати коментар


+