- Ви тут:
- Мандарин News
- Суспільство
- Школи Кропивницького продовжують готувати до навчального року
В обласному центрі триває підготовка закладів освіти до нового 2022-2023 навчального року. Особливість цьогорічної організації навчального процесу полягає в тому, що до 1 вересня дитячі садочки, школи, профтехосвіту доводиться готувати в умовах війни. Аби розпочати новий навчальний рік у звичному форматі - за партами, потрібно щоб вихованці й учні були захищеними і в безпеці. На цьому наголосив заступник міського голови Олександр Мосін під час апаратної наради сьогодні, 12 липня, передає mandarin-news з посиланням на Кропивницьку міську раду.
- Звертаю увагу, що відповідно до Положення про організацію роботи з охорони праці та безпеки життєдіяльності учасників освітнього процесу в установах і закладах освіти, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України, керівник закладу освіти є відповідальним за створення безпечних умов освітнього процесу і не може дозволити навчання за наявності шкідливих та небезпечних умов. Тому з 1 вересня діти сядуть за парти тільки в тих школах, де є надійні укриття, - наголосив Олександр Мосін.
Заступник міського голови зазначив, щоб в умовах воєнного стану перебування дітей у закладах освіти було безпечним, необхідно організувати і провести наступні заходи:
• Привести у готовність захисні споруди цивільного захисту, насамперед для захисту від застосування звичайних засобів ураження з урахуванням доступності для осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення;
• Провести перевірку навчальних закладів та прилеглих територій силами ДСНС на наявність вибухонебезпечних предметів;
• Забезпечити готовність локальних та об’єктових систем оповіщення з практичним запуском сирен, електронних інформаційних табло та інших технічних засобів. Особливу увагу звернути на доступність оповіщення для дітей з вадами зору та слуху.
• Привести евакуаційні шляхи у відповідність до норм законодавства, встановити покажчики руху та таблички біля входу до захисних та інших споруд, призначених для укриття учасників освітнього процесу;
• Дообладнати підземні та наземні будівлі і споруди закладів освіти що використовуватимуться в якості найпростіших укриттів, щоб вони забезпечували захист 100% учасників освітнього процесу – учнів і педагогів;
• Створити в укриттях необхідні запаси води, медикаментів, матеріалів, обладнання та інструменту;
• Провести в закладах освіти тренування щодо дій у разі оголошення сигналу повітряної тривоги.
Стан готовності споруд подвійного призначення та найпростіших укриттів визначатимуть спеціальні комісії, до яких входитимуть фахівці ДСНС, і за результатами обстеження складатимуть відповідний Акт.
- Наголошую, що навіть при виконанні усіх цих вимог, важливим є те, що батьки самі вибиратимуть для своєї дитини формат навчання: очний, дистанційний, індивідуальний чи екстернат. Особливу увагу потрібно приділяти також реєстрації до закладів освіти дітей вимушених переселенців, - додав Олександр Мосін.