Розширення Кропивницького: обласний центр перетворять на ОТГ

Середа, 05 лютого 2020 13:30
Розширення Кропивницького: обласний центр перетворять на ОТГ Фото: https://mykirov.com/

Обласний центр Кіровоградщини стає центром об’єднаної територіальної громади, селище Нове – повноцінним мікрорайоном міста. Все це дозволить зберегти територіальну цілісність міста. На цьому наголосив міський голова Кропивницького Андрій Райкович, з посиланням на пресслужбу КМР повідомляє mandarin-news.

В нашому випадку ніяких бюджетних преференцій нема, – констатує міський голова Андрій Райкович. – Для нас це найперше питання територіальної цілісності міста. Ми маємо дійти до логічного завершення, визначення меж. Ми «змішані» з Кропивницьким районом, який адміністративно керує територіями навкруги, зокрема й тими, які знаходяться з «нашого» боку окружної дороги. Там землі сільськогосподарського призначення… Ми сподіваємось, що всі ці питання будуть врегульовані адміністративною реформою.

Наразі те, що селище Нове офіційно приєдналося до міської ОТГ (рішення набуває чинності з березня) на практиці означає «нормалізацію» адміністративного та бюджетного управління, каже очільник міста:

Ми будемо спільно освоювати бюджетний ресурс, нести всю повноту відповідальності за фінансування та розвиток цієї території. Це й транспорт, і дороги, і навчальні заклади, дитячі садочки, заклади медицини, стан будинків, житлово-комунальне господарство, усі проблеми. Треба почути одне одного, виходити з тих можливостей, які є на сьогодні. Ми запропонували селищу приєднатися ще влітку, були прийняті рішення, люди погодилися, але не переконали своїх депутатів, щоб вони ці рішення прийняли швидко. Щоби ми приймали один спільний бюджет.

Бюджет Нового на поточний місяць депутати селищної ради затвердили минулого тижня – разом з ухваленням останнього процедурного рішення щодо приєднання.

До першого березня вони приведуть у відповідність всі документи, буде складений баланс, далі ми візьмемо під контроль бюджетне фінансування. Нестиме відповідальність вже не селищна рада, а управління міської ради, на які будуть розподілені рядки селищного бюджету за напрямками. Певна частина коштів виділятиметься з бюджету міста, як додаткова субвенція. Вона й до цього виділялася щороку. Ми робитимемо все для того, щоби інтеграція Нового в єдиний адміністративний простір була ефективною, і люди були задоволеними, – наголосив Андрій Райкович.

Прочитано 227 разів
Оцініть матеріал!
(0 голосів)

Додати коментар


SportDiscounter
SportDiscounter
+