Реформа медицини на Кіровоградщині: в ОДА заспокоїли жителів області

Четвер, 13 лютого 2020 13:30
Реформа медицини на Кіровоградщині: в ОДА заспокоїли жителів області Фото: https://espreso.tv/

З 1 квітня 2020 року розпочинається другий етап медичної реформи – на рівні спеціалізованої медицини, зокрема зміниться принцип фінансування лікарень. Про це з посиланням на пресслужбу Кіровоградської облдержадміністрації повідомляє mandarin-news.

Кабінет Міністрів України уже видав розпорядження "Про затвердження переліку опорних закладів охорони здоров’я у госпітальних округах на період до 2023 року", відповідно до якого на Кіровоградщині визначено 7 таких лікарень.

Про те, як функціонуватимуть медичні заклади області з квітня цього року, жителів області поінформував директор департаменту охорони здоров'я облдержадміністрації Олег Рибальченко в ефірі телеканалу "UA: Кропивницький". За його словами, визначені Урядом опорні заклади – це лікарні, які будуть наділені особливими повноваженнями. Вони зможуть обслуговувати більше населення, ніж обслуговують сьогодні, оскільки у них є матеріально-технічні можливості і лікарський склад відповідно до профілю.

Тобто, опорні лікарні – це ті заклади, які просто зможуть надавати більше послуг, зокрема і жителям інших територій, – уточнив посадовець. – Такі пацієнти зможуть звертатися до опорних закладів, якщо там є профільні фахівці, яких немає у їхніх місцевих лікарнях.

Олег Рибальченко розвіяв побоювання жителів сільських територій щодо закриття районних закладів охорони здоров'я. Він запевнив, що вони працюватимуть у звичному режимі:

Усі центральні районні лікарні лишаються у тому ж вигляді на своїх місцях і продовжать надавати пацієнтам ту ж медичну допомогу, що надавали й раніше.

Прочитано 407 разів
Оцініть матеріал!
(0 голосів)

Додати коментар


SportDiscounter
SportDiscounter
+