Під загрозою епідемії: на Кіровоградщині проводять подвірні обходи

Понеділок, 03 лютого 2020 10:40
Під загрозою епідемії: на Кіровоградщині проводять подвірні обходи Фото з вільного доступу в мережі

Вірус Н5N8, відомий як пташиний грип, вперше за останні декілька років поширився в Україні. На цьому наголосив начальник Головного управління Держпродспоживслужби в Кіровоградській області Ігор Бойчук на засіданні обласної державної надзвичайної протиепізоотичної комісії, з посиланням на пресслужбу установи повідомляє mandarin-news.

Так, 18 січня поточного року на підприємстві «Хутір» у селі Бугаків Немирівського району Вінницької області загинуло близько 5 тисяч голів птиці яєчного напрямку. Після лабораторного дослідження біоматеріалу встановлено діагноз грип птиці. Всього на фермі утримувалось 98 тисяч голів курей, яких, згідно з вимогами чинної інструкції, піддано умертвлінню.

З метою забезпечення епізоотичного благополуччя Кіровоградщини щодо захворювання на грип птиці фахівці установ ветеринарної медицини Держпродспоживслужби області з залученням органів місцевої влади здійснюють подвірні обходи. В ході проведення обліку птиці на місцях проводять бесіди з власниками господарств, надають інформаційні листівки. Також у плановому порядку здійснюється лабораторний моніторинг захворювань птиці, передбачений Планом протиепізоотичних заходів на 2020 рік.

Наразі в Кіровоградській області птахопоголів’я налічує понад 2 млн голів, зокрема 1 млн 751 тис. голів птиці в особистих приватних господарствах та 684 тис. голів у птахогосподарствах. Найбільшим із птахогосподарств області є філія «Кіровський» ПАТ «Агрохолдинг Авангард», де налічується більше 600 тис. курей яєчного напрямку.

Захворювання на грип птиці як у великих господарствах, так і серед птахопоголів'я особистих господарств може стати серйозним ударом по епізоотичній та епідеміологічній стабільності регіону та завдати серйозних економічних збитків, у тому числі втрати експортного потенціалу продукції птахівництва України.

Грип птиці – це смертельна хвороба. Деякі її штами можуть вражати не лише птахів, а й людей. Свійська птиця може бути інфікована вірусом пташиного грипу через безпосередні контакти з інфікованими водоплавними чи іншими птахами, контакти з поверхнею (земля, клітки),з матеріалами (вода, корм), які були заражені вірусом. Основний шлях передачі – повітряно-крапельний. Вакцинопрофілактика не передбачена.

Щоб запобігти поширенню збудника пташиного грипу власникам та керівникам птахогосподарств дотримуватися наступних вимог:

  • з'ясовувати епізоотичне благополуччя господарства-постачальника птиці та інкубаційних яєць;
  • піддавати карантину завезену птицю згідно з діючими ветеринарними вимогами;
  • комплектувати ферму, птахогосподарство птицею одного віку та виду;
  • дотримуватися міжциклових профілактичних перерв між посадками птиці з проведенням очищення і дезінфекції приміщень;
  • проводити дезінфекцію інкубаційних яєць деззасобами, зареєстрованими в Україні;
  • забезпечити ізольоване зберігання кормів;
  • не допускати до роботи з птицею працівників хворих на гострі респіраторні вірусні інфекції;
  • при виявленні хворої або загиблої птиці негайно повідомляти ветеринарних лікарів.

До того ж всім керівникам птахогосподарств рекомендовано забезпечити їх роботу в закритому режимі.

Прочитано 825 разів
Оцініть матеріал!
(0 голосів)

Додати коментар


+