Органи місцевого самоврядування Кіровоградщини вимушені підвищувати тарифи за енергоносії

Вівторок, 09 жовтня 2018 09:42

Опрацювавши проблемні питання підготовки до опалювального сезону 2018/19 року Комітет Верховної Ради України з питань будівництва, містобудування і житлово-комунального господарства спільно із представниками Асоціації міст України, Мінрегіону, НКРЕКП та НАК «Нафтогаз України» розробив механізм, який дозволить вчасно розпочати та провести опалювальний сезон і профінансувати у повному обсязі цільової субвенції на надання пільг та житлових субсидій населенню. 

Покроковий механізм 

 Відповідне Рішення, що передбачає дії усіх учасників процесу. Так, Уряд у стислі терміни має опрацювати питання щодо виділення додаткових коштів на субвенцію з державного бюджету місцевим бюджетам на надання пільг та житлових субсидій населенню. Станом на 1 вересня перераховано 57 млрд. грн. (80,3%) з 71 млрд. грн., передбачених держбюджетом із урахуванням заборгованості минулого опалювального сезону. З початком опалювального сезону 2018/2019 рр. зросте кількість і житлових субсидій. Коштів, що мають бути перераховані до кінця поточного року, недостатньо. Окремо уточнили можливості додатково профінансувати у поточному році Державну цільову програму енергоефективності в обсязі 50 млн. грн. для відшкодування державою частки «теплих кредитів».

  НКРЕКП спільно з Мінрегіоном рекомендовано підготувати спільне роз’яснення для підприємств, що надають комунальні послуги, щодо механізмів врахування регуляторного лагу в наступних тарифних періодах та вирішення проблеми понаднормових витрат.

 Місцеві ж ради різних рівнів мають забезпечити вчасний перегляд та встановлення на економічно обґрунтованому рівні тарифів на теплову енергію, інші комунальні послуги. У випадку відмови відповідною радою встановити скориговані тарифи – передбачити компенсацію на відшкодування різниці в тарифах з місцевого бюджету у відповідному періоді.

 

 

Прочитано 273 разів
Останнє редагування Вівторок, 09 жовтня 2018 09:49
Оцініть матеріал!
(0 голосів)

Додати коментар


SportDiscounter
+