Зазвичай, з настанням осіннього періоду спостерігається збільшення кількості пожеж у житловому секторі. Насамперед, це пов'язано з тим, що зниження температурних показників спонукає людей обігрівати помешкання, часто нехтуючи правилами пожежної безпеки, зокрема слідкуванням за станом електропроводки. Крім того, громадяни продовжують масово спалювати залишки сухостою та поживних залишків після збору вражаю. Не втрачає актуальності також і питання дотримання правил пожежної безпеки дітьми.
Про наслідки такого легковажного ставлення до власної безпеки людям завжди готові нагадати рятувальники, а також красномовна статистика загибелі та травмування наших співвітчизників.
Зокрема, тільки цього тижня, внаслідок пожеж у житловому секторі, яких, до речі, щодня виникає до сотні, загинула одна 5-річна дитина у столиці, та ще один 3-річний хлопчик отримав численні опіки на Івано-Франківщині...
Тож, аби попередити громадян про важливість дотримання правил пожежної безпеки у побуті, фахівці Служби порятунку вирушають у профілактичні рейди містами і селами України.
Так, 13 вересня співробітники Хорошівського районного сектору Управління ДСНС Житомирщини, спільно з працівниками соцзахисту та представниками органів влади, поспілкувалися з громадянами сіл Дворище та Солодир щодо правил пожежної безпеки. Учасники рейдової групи провели комісійні обстеження 40 житлових помешкань переважно самотніх літніх людей табагатодітних сімей.
Водночас на Кіровоградщині, фахівці Служби порятунку Голованівського, Бобринецького та Компаніївського районів також роз’яснили місцевим мешканцям, яких заходів необхідно вживати щодня, аби уникнути лиха.
Загалом, інформаційно-роз'яснювальна робота цього тижня також проводилась у Донецькій, Львівській, Хмельницькій, Волинській, Київській та Полтавській областях.
Зважаючи на збільшення кількості пожеж у житловому секторі в осінній період, Державна служба України з надзвичайних ситуацій закликає громадян дбати про належний протипожежний стан власних помешкань та дотримуватись правил пожежної безпеки в побуті, адже загрозу завжди краще попередити, ніж мати справу з її наслідками. Зокрема:
не паліть у ліжку;
слідкуйте за станом та справністю електромережі;
у разі виходу з приміщень не залишайте увімкненими телевізори, праски, тощо;
не залишайте малолітніх дітей без нагляду, та не дозволяйте їм бавитися сірниками;
намагайтеся уникати перевантаження електричних мереж, не вмикайте одночасно побутові електроспоживачі великої потужності;
подбайте про захист помешкання від грозових розрядів, адже блискавки нерідко можуть стати причиною займання;
пам'ятайте про небезпеку спалювання сміття та поживних залишків після збору врожаю.
Лише виконання елементарних правил пожежної та власної безпеки зможе зберегти ваше життя та майно від вогню.