На Кіровоградщині оголосили штормове попередження ІІ рівня небезпеки: як не стати жертвою стихії

Вівторок, 04 лютого 2020 16:45
На Кіровоградщині оголосили штормове попередження ІІ рівня небезпеки: як не стати жертвою стихії Фото: http://talks.su/

На Кіровоградщині оголосили штормове попередження та ІІ (помаранчевий) рівень небезпеки. Про це з посиланням на обласний центр з гідрометеорології повідомляє mandarin-news.

Вночі та вдень 5 лютого по місту Кропивницький та по Кіровоградській області очікуються значні опади у вигляді дощу та мокрого снігу, налипання мокрого снігу. В північних та західних районах області вдень сильний сніг, мокрий сніг. Хуртовини, снігові замети. Висота снігового покриву – 10-15 см. На дорогах ожеледиця. Пориви вітру до 17-22 м/с.

Такі погодні умови відповідають критеріям ІІ (помаранчевого) рівня небезпеки та можуть призвести до погіршення електропостачання, роботи служб комунального господарства, будівельної галузі, порушення руху автотранспорту на дорогах та вулицях, – наголосили в обласному центрі.

В У ДСНС Кіровоградщини пояснили, як поводитись при оголошенні штормового попередження.

Випадіння снігу з дощем при зниженій температурі повітря і ураганному вітрі створює умови для зледеніння ліній електропередач, зв’язку, контактних мереж електротранспорту, а також покрівель будівель, різного роду опор і конструкцій, що нерідко викликає їх руйнування, – стверджують місцеві рятувальники.

Вони наполегливо радять: з оголошенням штормового попередження необхідно обмежити пересування, особливо на власному транспорті, створити удома необхідний запас продуктів (води, палива), виконати герметизацію житлових приміщень, що допоможе зберегти тепло і зменшить витрати палива. Особливу небезпеку снігові замети створюють для людей, захоплених у дорозі, далеко від людського житла.

Заметені снігом дороги, втрата видимості викликають повну дезорієнтацію на місцевості. Під час руху на автомобілі не варто намагатися подолати снігові замети, необхідно зупинитися, повністю закрити жалюзі машини, укрити двигун зі сторони радіатора. Якщо є можливість, автомобіль треба встановити двигуном у навітряну сторону. Періодично треба виходити із автомобіля, розгрібати сніг, щоб не опинитися похованим під снігом.

Крім того, не занесений снігом автомобіль – гарний орієнтир для пошукової групи. Двигун автомобіля необхідно періодично прогрівати для уникнення «розморожування двигуна». При прогріванні автомобіля важливо не допускати затікання в кабіну (кузов, салон) вихлопних газів; з цією метою важливо слідкувати, щоб вихлопна труба не завалювалася снігом. Якщо у дорозі разом опинилося декілька чоловік (на декількох автомобілях), доцільно зібратися разом і використати один автомобіль як укриття; із двигунів необхідно злити воду. Ні в якому разі не можна залишати укриття – автомобіль: у сильний снігопад (хуртовину) орієнтири, які здавалися надійними з першого погляду, через декілька десятків метрів можуть бути загублені, – радять співробітники У ДСНС.

У сільській місцевості з отриманням штормового попередження необхідно терміново заготувати у необхідній кількості харч і воду для тварин. Під час ожеледі пересування пішоходів ускладнюється, обвалення різних конструкцій і предметів під навантаженням стане реальною загрозою для людей (травматизм). Слід уникати перебування у старих будівлях, під лініями електропередач і зв’язку та поблизу їх опор, під деревами.

Прочитано 6136 разів
Оцініть матеріал!
(1 Голосувати)

Додати коментар


SportDiscounter
+