- Ви тут:
- Мандарин News
- Суспільство
- На Кіровоградщині «декларативно» боряться з корупцією
На Кіровоградщині в поле зору борців з корупцією потрапив колишній начальник Кіровоградського районного відділення поліції Кропивницького відділу поліції Головного управління Національної поліції в області. Про це повідомляє mandarin-news з посиланням на Єдиний державний реєстр судових рішень.
Якщо ви подумали, що екс-начальнику районної поліції інкримінували нетрудові, як раніше казали, доходи, то глибоко помилилися. Йому поставлено увину ось що: звільнившись у вересні 2018 року з посади і отримавши матеріальну допомогу в розмірі 116501гривні, не повідомив про цей дохід протягом десяти днів НАЗК.
Справу стосовно колишнього начальника поліції розглядав Кіровський районний суд, що в Кропивницькому. Її фігурант пояснив свою поведінку забудькуватістю. А також зазначив, що матеріальну допомогу, яку отримав при звільненні, все ж відобразив у декларації за 2018 рік.
Суд визнав екс-поліцейського винним, але накладати на нього стягнення не став – через те, що закінчився передбачений законом термін, протягом якого можна було це зробити.
Тим часом інший суд Кіровоградщини – Кіровоградський районний – розглянув адміністративний протокол стосовно судді Новоукраїнського районного суду Кіровоградської області про те, що вона, взявши торік кредит в розмірі понад 200 тисяч гривень, не повідомила про це протягом десяти днів НАЗК.
Новоукраїнська суддя пояснила: не виконала вимог закону, бо протягом кількох місяців перебувала в лікарні, на лікування й брала кредит.Також з’ясувалося, що вона все ж поінформувала НАЗК про зміни в майновому стані, і зробила це ще до закінчення лікування.
Врахувавши, що вона «за місцем роботи характеризується позитивно, до кримінальної та адміністративної відповідальності не притягувалася, в тому числі за вчинення корупційних правопорушень, має на утриманні доньку та опікується нею», суд дійшов висновку про «відсутність схильності її до вчинення адміністративних правопорушень». І закрив справу – «у зв`язку з відсутністю складу адміністративного правопорушення».
Зате Кіровський районний суд оштрафував на 850 гривень водія із селища Нового, який, будучи депутатом Новенської селищної ради, запізнився з поданням декларації за 2018 рік. Чоловік доводив: не дотримав закону, бо довелося повторно отримувати електронний цифровий підпис (той, який був, виявився непридатним). Та, на думку суду, це – не поважна причина для невиконання антикорупційного законодавства.