- Ви тут:
- Мандарин News
- Суспільство
- Лише два пляжі Кіровоградщини придатні для відпочинку
На території області визначено 2 місця масового відпочинку на воді, які готові до роботи в літній період. Про це повідомляє mandarin-news з посиланням на ГУ Дерпродспоживслужби в області.
Так, це міський пляж Гайворонської міської ради біля ресторану «Нептун» на річці Південний Буг, та пляж ТОВ «АКВАІНВЕСТАГРО» на території Катеринівської сільської ради.
Місця відпочинку повністю підготовлені приймати відпочиваючих, мають паспорт підводної частини акваторії пляжу, акт водолазного обстеження дна акваторії пляжу та акт про усунення небезпечних для купання предметів з дна акваторії пляжу (водного об’єкта). Також проведено розчищення пляжів від рослинності, прибирання прилеглої території, облаштовані місця для збирання твердих побутових відходів, в наявності кабінки для переодягання, завозився новий пісок, проводились лабораторні дослідження води з річок, водоймищ, ґрунту (піску).
Частково підготовлені до роботи 5 водних об'єктів - пляж на річці Синюха у Вільшанській ТГ, місце денного відпочинку «Голубе озеро» у Світловодській ТГ, приватна зона відпочинку «Леон» у Маловисківській ТГ, пляж «Кучери» та пляж Новоархангельської селищної ради. На об’єктах проведені санітарно-гігієнічні заходи з облаштування місць відпочинку (завезений пісок, прибраний очерет, проведений покіс трави, прибирання, ремонт та відновлення пляжного обладнання, укладаються договори на обстеження дна акваторії, яка відведена для купання людей, на вивіз твердих побутових відходів тощо).
Зовсім не готовий до роботи та прийому відпочиваючих міський пляж у Світловодській ТГ - роботи по підготовці пляжу не проводились, вирішується питання щодо фінансування цих робіт. Нажаль, цей пляж все одно використовується населенням для відпочинку з ризиками для власного здоров’я.
На початку літнього сезону комісійно обстежили 22 місця відпочинку на воді у Світловодській, Гайворонській, Катеринівській, Маловисківській та Новоархангельській територіальних громадах, на 20 об’єктах виявилипорушення:
- не проводилось водолазне обстеження дна водойми;
- не проводились лабораторні дослідження піску та води із водоймища;
- не завезений чистий пісок;
- не проведене прибирання територій та не повністю очищено від сухостою та бур’янів;
- відсутність урн, контейнерів для збору побутових відходів;
- не задовільний стан вбиралень;
- відсутність зонувань територій;
- не на всіх пляжах встановлені попереджувальні таблички «Купатися заборонено».
Всім балансоутримувачам об’єктів для відпочинку на воді було надано рекомендації щодо вжиття заходів для забезпечення відповідних умов роботи в літній період. Жителям області радимо, обираючи місце для купання, не забувати про потенційну небезпеку відпочинку на непідготовлених пляжах. З ризиками можна ознайомитись за цим посиланням.
Також необхідно врахувати умови воєнного стану в країні, тому в місцях відпочинку повинна бути наглядова інформація щодо найближчого укриття та правил поведінки під час «тривоги».