Кіровоградська область четвертою в Україні ухвалила програму розвитку української мови

Четвер, 23 грудня 2021 13:08

 

Сьогодні, 23 грудня, Кіровоградська обласна рада на засіданні VІII сесії 8 скликання прийняла Програму розвитку та функціонування української мови у Кіровоградській області на 2022-2027 роки. За відповідне рішення проголосувало 59 депутатів. Про це повідомляє mandarin-news з посиланням на Фейсбук сторінку уповноваженого із захисту державної мови.

Кіровоградська область четвертою в Україні ухвалила програму розвитку української мови.

Ми маємо закон «Про забезпечення функціонування української мови як державної», що також закріплено Конституцією України. Обласна програма – це перехід від формалізму до практики. Ми повинні говорити про кількісні та якісні показники використання української мови на Кіровоградщині, проведення досліджень та іспитів – один із напрямків роботи програми, - прокоментував заступник голови обласної ради Дмитро Лінько.

За словами Уповноваженого, розробники цієї програми, а це Департамент культури, підійшли до цього як до культурального явища.

“Щиро сподіваюсь, що протягом 2022 року, який є ювілейним для всього українства, а це і 300-ліття Григорія Сковороди, а для вашої області це і ювілей 125-річчя Євгена Маланюка, 120-річчя Юрія Яновського, 85-річчя відомого мовознавця Віталія Скляренка, будуть організовані заходи не тільки культурального, освітнього, але й загального штибу. З тим, щоб підвищити туристичну спроможність, інвестиційні можливості, щоб ваша область була відкритою для нових заходів, нових програм, нових дій на утвердження української мови як державної. Я би дуже хотів, щоб 2022 рік став роком української мови на території вашої області”, - наголосив Тарас Кремінь.

Метою Програми розвитку та функціонування української мови у Кіровоградській області на 2022-2027 роки є, зокрема, розширення сфери вживання державної мови, забезпечення мовних прав громадян області та єдності України, сприяння володінню населення Кіровоградської  області українською мовою та вільного володіння випускниками закладів освіти області української мовою тощо.

Серед заходів, передбачених програмою:

  • Проведення широкої інформаційної кампанії серед споживачів, продавців товарів, надавачів послуг та виконавців робіт в частині дотримання чинного законодавства щодо використання державної мови у всіх сферах суспільного життя;
  • Забезпечення доступу до безкоштовних онлайн-курсів у бібліотеках та клубних закладах громад;
  • Моніторинг порушень норм законодавства у сфері застосування української мови;
  • Створення дорадчого органу при Кіровоградській обласній державній адміністрації з питань розвитку та функціонування української мови;
  • Проведення заходів, спрямованих на популяризацію української літератури та мови, у тому числі літераторів області, а також проведення книжкових фестивалів, виставок-ярмарків;
  • Проведення у закладах освіти конкурсів творчо-пошукових і науково-дослідницьких робіт з української мови і літератури тощо.

 

Прочитано 576 разів
Останнє редагування Четвер, 23 грудня 2021 13:45
Оцініть матеріал!
(0 голосів)

Додати коментар


+