- Ви тут:
- Мандарин News
- Суспільство
- Фільтрувати або не пити: вода з криниць на Кіровоградщині небезпечна
В 77 % досліджених проб питної води з громадських криниць в першому півріччі 2018 року перевищений вміст нітратів. Про це повідомляє обласний лабораторний центр МОЗ України.
За 6 місяців 2018 року фахівці центру провели дослідження 223 проб питної води із громадських колодязів. З них не відповідало нормативам на вміст нітратів 171 проба (77%).
Згідно результатів лабораторних досліджень, вода з громадських криницях 100% не відповідала по вмісту нітратів в Благовіщенському, Вільшанському, Новомиргородському, Новоукраїнському, Бобринецькому, Компаніївському, Долинському та Знам’янському районах. В 92 % в Кіровоградському районі, в 83% в Новоархангельському районі, в 76 % в Гайворонському районі, в 67% в Петровському районі, в 53% в Олександрійському районі, в 50% в Олександрівському та Онуфріївському районах, в 38% в Голованівському районі.
Вживання води, забрудненої нітратами, особливо небезпечно дітям до 1 року – адже призводить до виникнення водно-нітратної метгемоглобінемії. Останній летальний випадок від цього захворювання в Кіровоградській області був в Новоархангельському районі у дитини до року.
З питань профілактики водно-нітратної метгемоглобінемії з вагітними, батьками та родичами новонароджених проводиться санітарно-освітня робота та видаються пам’ятки про небезпеку використання не дослідженої на вміст нітратів води з джерел нецентралізованого водопостачання для питних потреб і приготування харчування дітям до 3-х років.
При невідповідності питної води на вміст нітратів інформація направляється до органів місцевої влади та самоврядування та територіальним управлінь Держпродспоживслужби (згідно Регламенту взаємодії) для оперативного реагування згідно чинного законодавства.