- Ви тут:
- Мандарин News
- Суспільство
- 40 дитсадків Кіровоградщини відновили роботу
Наразі в Кіровоградській області визначено 46 закладів дошкільної освіти, на базі яких планувалось відкриття чергових груп або відновлення роботи ДНЗ. Із них 40 закладів вже функціонує (в штатному режимі повністю відновлено навчально-виховний процес або відкрито чергові групи). Про це повідомляє mandarin-news з посиланням на ГУ Держпродспоживслужби в області.
Працюють чергові групи при закладах дошкільної освіти на територіях Кропивницької (11), Олександрійської (5), Світловодської (1), Побузької (2), Катеринівської (4), Великосеверинівської (2), Знам'янської (1), Дмитрівської (3), Смолінської (1), Злинської (1) та Олександрівської (1) громад. Повністю поновлена робота закладів дошкільної освіти на території Підвисоцької громади (8).
Перед поновленням роботи спеціалісти Держпродспоживслужби в області. обстежили 14 ЗДО - Побузька ТГ (2), Великосеверинівська ТГ (4), Катеринівська ТГ (5), Смолінська ТГ (1), Злинська ТГ (1) та Олександрівська ТГ (1). Під час роботи чергових груп обстежено 7 ЗДО - Кропивницька ТГ (2), Олександрійська ТГ (5).
За результатами обстежень у 2 закладах дошкільної освіти обласного центру та 5 закладах м. Олександрія під час роботи виявлено недотримання повітряно-теплового режиму через завершення опалювального сезону та зниження температури повітря. Для забезпечення оптимальної температури в групових осередках закладів дошкільної освіти в межах +19-23°С в закладах встановлено електрообігрівачі закритого типу.
Під час комісійних обстежень закладів дошкільної освіти перед відкриттям встановлені наступні порушення:
- в Катеринівській громаді в 1 закладі дошкільної освіти та 1 дошкільному підрозділі при навчально-виховному комплексі виявлені харчові продукти з вичерпаним терміном придатності (молоко, сметана), порушені умови зберігання сиру твердого, не пройдений медичний огляд вихователем;
- в Олександрівській громаді – недостатня кількість горщиків в бомбосховищі;
- в Великосеверинівській громаді в 1 дошкільному підрозділі при навчально-виховному комплексі на харчоблоці не розмежоване зберігання технологічного інвентарю (ножі та дошки), потребує ремонту мийна ванна (пошкоджена поверхня), не закінчене проходження медоглядів працівниками, в туалеті зберігався прибиральний інвентар для прибирання групової, потребують ремонту стіни укриття (оббита побілка, сліди затікання) тощо.
Спеціалісти Держпродспоживслужби області надали керівникам закладів пропозиції щодо усунення виявлених порушень та забезпечення дотримання санітарного законодавства, законодавства у сфері безпечності та окремих показників якості харчових продуктів. Станом на 18 квітня порушення усунуто в дитсадках Катеринівської та Олександрівської громад, їх роботу відновлено. У Великосеверинівській громаді триває усунення порушень, заклад ще не поновив свою роботу.
В період воєнного стану пріоритетом залишається безпека дітей, в тому числі й дитячого харчування, тож основні вимоги до організації харчування в закладах освіти повинні залишитись відповідно до нормативно-правових актів (не використовувати в дитячому харчуванні заборонені харчові продукти; здійснювати контроль за організацією харчування, прийманням та умовами зберігання сировини і харчових продуктів; приготування страв проводити за наявності технологічних карток; допускати до роботи здорових працівників; організувати безпечний питний режим тощо).