- Ви тут:
- Мандарин News
- Всі важливі новини
- Жителі сіл Кіровоградщини стурбовані закриттям поштових відділень
Жителі Олександрівської громади занепокоєні закриттям поштових відділень у селах, адже через це вони втрачають можливість отримувати фінансові, логістичні послуги через відділення поштового зв’язку в першу чергу у віддалених населених пунктах. Про це mandarin-news повідомили в селищній раді.
Вже з осені на всю Олександрівську громаду може залишитись лише 5 відділень (1 міське відділення поштового зв’язку та 4 сільських) та 8 листонош.
Наразі на території Олександрівської селищної ради розташовані 23 відділення. Чи не кожному з них є проблеми, як-от відсутність опалення, аварійність будівель, відсутність ремонтів та транспорту в листонош.
«Коли пошта працює півдня – це вже свято. Через скорочення поштових відділень люди залишаться без доступного способу отримання пенсій та сплати комунальних послуг. Якщо пошти немає, то й села не буде. Люди отримують газету наприкінці місяця, хоча газета виходить два рази в тиждень. До того ж, в жодному населеному пункті громади немає банків. Навіть за світло не буде де сплатити людям, а понад 60% усіх жителів – це люди похилого віку», - розповів керуючий справами виконавчого комітету Олександрівської селищної ради Сергій Антіпов.
Селищна рада зверталась до директора Кіровоградської дирекції АТ «Укрпошта» Сергія Протасова з проханням надати план оптимізації поштових відділень розташованих на території Олександрівської селищної ради та механізму надання поштових послуг, зокрема з доставки пенсій, соціальних виплат та оплати комунальних послуг в тих населених пунктах, де відбулося чи планується закриття відділень «Укрпошти».
В «Укрпошті» повідомили, що вводять пересувні відділення через низьку рентабельність та нерентабельність більшості об’єктів поштового зв’язку в сільській місцевості. Саме тому Кіровоградська філія впроваджує нову модель обслговування – загальнонаціональний проєкт «Сільське ВПЗ».
«Проєкт реалізується виключно на власні та залучені кредитні кошти Укрпошти, тому від громад ми очікуємо сприяння в організаційних питаннях ( надання приміщень для організації точок присутності за необхідності, розповсюдження інформації про нові графіки роботи в населених пунктах через місцеві канали комунікації тощо», - йдеться в листі-відповіді на звернення від селищної ради.
На проблему закриття поштових відділень відреагувала депутатка обласної ради від Радикальної Партії Олега Ляшка Марина Осіпова та заступник голови обласної ради Дмитро Лінько. Вони направили звернення до керівництва АТ «Укрпошта» з проханням внести зміни до оновленого графіку роботи.
«Та «оптимізація» у вигляді мобільних груп, які курсуватимуть два рази на тиждень, а місцями й лише двічі на місяць - не виконає всіх покладених на них обов‘язків…
В результаті: пенсіонери, які не встигнуть отримати пенсію у великих чергах- залишаться без копійки на хліб та не оплатять комунальні послуги, не отримають газету і залишаться відрізаними від світу», - констатує депутатка Осіпова.
Довідково. Пересувне відділення поштового зв’язку (ПВПЗ) — це повноцінне поштове відділення, яке приїжджає у невеликі села та хутори з населенням до 2000 жителів. Пересувні відділенні потрібні для того, аби жителі навіть найвіддаленіших і найменших населених пунктів України отримали всі потрібні їм поштові, логістичні й фінансові послуги.
Укрпошта — єдиний національний поштовий оператор зі 100% покриттям. Для понад 15 млн жителів хуторів, сіл та селищ саме пошта є місцем, де можна отримати всі послуги. Адже через низьку щільність населення там немає базової інфраструктури: аптек, банків, магазинів та інших благ цивілізації. Укрпошта взяла за мету якісно вплинути на рівень розвитку сіл, а тому трансформувала стаціонарну пошту в селі у новий формат, завдяки якому жителі отримають 100% сучасних послуг біля дому.
Бригада пересувного відділення доставляє ліки, періодику й посилки, приймає оплату за комунальні платежі тощо. Завдяки пересувним відділенням у селах розвивається малий бізнес — можна відправляти свої товари поштою у будь-який куточок країни та за кордон.
Проєкт стартував у 2018 році у Чернігівській області зі 130 авто пересувних відділень . У 2020 році 500 пересувних відділень запрацювали ще в 6 областях України: Київській, Одеській, Херсонській, Чернівецькій, Закарпатській та Черкаській областях. У 2021 році пересувні відділення ще в 17 областях України і загалом послуги надаватимуть 2500 мобільних бригад по всій країні.
Фото: умовне, Горностаївка інфо.