У Кропивницькому можуть знести кілька пам'ятників комуністичному режиму

Понеділок, 15 лютого 2021 17:17

В обласному центрі планують демонтувати пам’ятник Комсомольським поколінням Кіровоградщини, розташований у сквері Олександра Кондакова, пам'ятник Героям громадянської та Великої Вітчизняної війни, у сквері Слави та пам'ятник Солдатам правопорядку. Ці питання обговорювали в ході засідання члени архітектурно-містобудівної ради під час розгляду запиту від низки громадських організацій щодо демонтажу пам'ятників комуністичного режиму.

- Демонтаж пам'ятників архітектури — це досить затратний процес. Лише на одну масштабну споруду з місцевого бюджету необхідно буде виділити від 1,5 до 1,8 мільйона гривень, - зауважила т. в. о. начальника управління містобудування та архітектури Ірина Мартинова.

Думки членів ради розійшлися під час обговорення: одні архітектори наполягали на необхідності здійснювати демонтаж у контексті реконструкції скверів, інші переконували, що пам'ятники - це частина епохи, монументальне мистецтво і їх треба залишити на своєму місці, треті - пропонували створити музей просто неба і там розмістити всі символи комуністичного режиму.

Начальник управління культури та туризму міської ради Анна Назарець нагадала членам ради, що топонімічна комісія підтримала питання демонтажу пам'ятника Комсомольским поколінням Кіровоградщини. У той же час, члени топонімічної комісії відхилили пропозицію демонтажу пам'ятного знака партизанам, що у парку Ковалівському, та пам'ятника Солдатам правопорядку. Проти його знесення виступили і мешканці міста.

Тож остаточного рішення архітектурно-містобудівна рада Кропивницького з цього питання ще не сформувала.

Фото: Утренний город 

 

Прочитано 299 разів
Останнє редагування Понеділок, 15 лютого 2021 17:56
Оцініть матеріал!
(0 голосів)

Додати коментар


SportDiscounter Спортландия
+