Кіровоградщина в помаранчевій зоні

Четвер, 10 лютого 2022 10:02

Кіровоградщина відсьогодні, 10 лютого, перейшла до помаранчевої зони. Про це повідомив голова Кіровоградської обласної ради Сергій Шульга, передає mandarin-news.

“Помаранчевим” регіон стає автоматично, якщо має перевищений один із індикаторів, що стосується рівня госпіталізацій, зайнятості ліжок з підведеним киснем, тощо.

Нагадаємо, в помаранчевій зоні діятимуть обмеження жовтої зони, однак місцеві органи влади можуть вводити додаткові обмеження.

У межах “жовтого” рівня заборонено, зокрема:

проведення масових заходів за участю більш як 1 особи на 4 кв. м площі будівлі або території, 

заповненість кінозалів та залів інших закладів культури понад 50% місць,

заповненість спортзалів і фітнес-центрів не більше ніж 1 особа на 10 кв. метрів тощо.

Заклади освіти працюватимуть за такими умовами:дитячі садки та 1-4 класи шкіл працюватимуть стаціонарно,

5-12 класи шкіл та інші заклади освіти вимагатимуть особливих умов. Для роботи у звичному режимі 100% персоналу закладу освіти мають бути щепленими хоча б одною дозою вакцини проти COVID-19.

Водночас вимоги до “жовтого” рівня є пом’якшеними для вакцинованих.

Обмеження “жовтого” рівня епіднебезпеки не будуть застосовуватися, якщо всі учасники (відвідувачі) та усі організатори масових заходів, працівники кінотеатрів, театрів, музеїв чи інших культурних закладів, спортзалів та басейнів матимуть хоча б одне щеплення від COVID-19. Повинні мати при собі один із документів:

«жовтий» COVID-сертифікат або паперову довідку 063-О (чинні 30 днів);

«зелений» COVID-сертифікат (чинний 270 днів);

Міжнародне свідоцтво про вакцинацію (чинне 270 днів);

іноземний COVID-сертифікат про щеплення вакцинами, дозволеними ВООЗ (чинний 270 днів);

негативний результат ПЛР або експрес-тесту на визначення антигена (чинний 72 години).

сертифікат про одужання від COVID-19 (чинний 105 днів із дати встановлення діагнозу).

Тобто для роботи та відвідування закладів на жовтому рівні достатньо отримати хоча б одне щеплення та мати хоча б «жовтий» внутрішній COVID-сертифікат або тимчасово довідку 063-О, видану лікарем, який проводив щеплення. Термін дії “жовтого” сертифіката – 30 днів.

Правила проведення масових заходів

Залежно від рівня епіднебезпеки, який встановлений у регіоні правила дещо різняться.

“Жовтий” рівень:

Масовий захід можна провести лише за умови розміщення не більше однієї особи на 4 кв. метри або наповненості залів не більше ніж на дві третини місць.

Вказані обмеження не будуть застосовуватись, якщо всі учасники та організатори заходу мають документ про отримання хоча б однієї дози вакцини проти COVID-19 або негативий ПЛР-тест чи експрес-тест на COVID-19, чинний 72 години.

Дотримання маскового режиму – обов’язкове.

Правила пасажирських перевезень.

 Пасажирів під час поїздок автомобільним транспортом на автобусних маршрутах, авіаційним та залізничним транспортом міжобласного сполучення.

Що передбачають?

Наявність у пасажира одного із документів:

формлений на порталі “Дія” або в однойменному додатку “жовтий” чи “зелений” міжнародний чи внутрішній COVID-сертифікат на підставі отримання однієї дози вакцини або повного курсу вакцинації;

іноземний COVID-сертифікат про щеплення вакцинами, які включені ВООЗ до переліку дозволених для використання в надзвичайних ситуаціях;

документ про отримання однієї дози вакцини – форма 063-О, яку можна отримати одразу після процедури у лікаря, який проводив щеплення;

Міжнародне свідоцтво про вакцинацію, яке буде чинним рік від дати останнього щеплення. Його можна оформити у лікаря, що проводив щеплення в пункті щеплення закладу охорони здоров'я, або в сімейного лікаря;

негативний результат ПЛР-тесту або експрес-тесту на COVID-19, чинні 72 години від часу здавання матеріалу на аналіз;

сертифікат на підставі одужання.

Яка відповідальність за відсутність документів?

Відповідальність за наявність відповідного документу на автобусних маршрутах несе пасажир, у залізничному та авіатранспорті – перевізник.

Перевізник зобов’язаний проінформувати пасажирів про те, що у них має бути один із необхідних документів.

У випадку, якщо під час перевірки уповноважених органів у пасажира не виявиться одного із потрібних документів йдеться про відповідальність за статтею 44-3 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

На кого не поширюються нові правила?

Норма про наявність документу про щеплення або негативного тесту не стосується неповнолітніх.

На перевезення легковими автомобілями, якщо кількість пасажирів там не більше п’яти (без врахування дітей до 14 років). Водночас, дозволяється більша кількість пасажирів за умови, що вони є членами однієї сім’ї.

Наразі "жовтий" рівень діє в Полтавській області.

''Помаранчевий'' рівень - в місті Києві, Вінницькій, Волинській, Дніпропетровській, Донецькій, Житомирській, Закарпатській, Запорізькій, Київській, Кіровоградській, Луганській, Львівській, Миколаївській, Одеській, Сумській, Тернопільській, Харківській, Херсонській, Хмельницькій, Черкаській, Чернівецькій, Чернігівській області.

"Червоний" рівень -  на території Івано-Франківської, Рівненської області.

 

Прочитано 445 разів
Останнє редагування Четвер, 10 лютого 2022 10:44
Оцініть матеріал!
(0 голосів)

Додати коментар


+