Ексочільнику Кіровоградської ОДА продовжили обов'язки

Середа, 20 січня 2021 17:15

У середу, 20 січня, слідчий суддя Вищого антикорупційного суду частково задовольнив клопотання прокурора та продовжив строк дії процесуальних обов’язків, покладених на колишнього голову Кіровоградської обласної державної адміністрації Андрія Балоня. Про це повідомили в пресслужбі ВАКС.

Підозрюваний зобов’язаний: прибувати до слідчого, в провадженні якого перебуватиме кримінальне провадження, прокурора та суду за кожною вимогою; не залишати територію України без дозволу слідчого (детектива), прокурора слідчого судді чи суду; повідомляти слідчого, прокурора та суд про зміну свого місця проживання; утримуватися від спілкування з учасниками кримінального провадження з приводу обставин, викладених у письмовому повідомленні про підозру, крім своїх захисників, слідчих, детективів, прокурорів, слідчого судді, суду.

Строк дії ухвали – до 20 березня 2021 року включно.

Нагадаємо, правоохоронні органи підозрюють ексголову та колишнього керівника патронатної служби Кіровоградської ОДА в отриманні неправомірної вигоди. Вказані особи за 1,8 млн грн пообіцяли керівнику органу державної влади в області не перешкоджати його службовій діяльності. Суму неправомірної вигоди підозрювані отримували частинами. Так, перша частина неправомірної вигоди склала 100 000 гривень, а вже під час отримання другої частини у сумі 250 000 гривень правопорушників було затримано. Їхні дії кваліфіковано за ч. 4 ст. 368 КК України.

Нагадаємо, приблизно навесні 2020 року Балонь хотів одержати неправомірну вигоду від начальника Головного управління Держпродспоживслужби в Кіровоградській області Ігоря Бойчука за не ініціювання питання перед ним щодо невідповідності займаній посаді.

Аби його не викрили, ексголова Кіровоградської ОДА нібито вирішив залучити як пособника, керівника своєї патронатної служби Шевченка. Приблизно у квітні 2020 року Балонь надав вказівку Шевченку висловити керівнику обласної Держпродспоживслужби вимогу щодо необхідності щомісячного передавання грошових коштів. Після чого, Балонь нібито повідомив, що за неправомірну вигоду сприятиме Бойчуку в здійсненні ним службової діяльності та не ініціюватиме його звільнення.

У квітні 2020 року в приміщенні Кіровоградської ОДА Балонь під час зустрічі у своєму службовому кабінеті з Бойчуком висловив йому вимогу щодо щомісячного надання Балоню грошових коштів. Він також додав, що подальше обговорення цих питань необхідно здійснювати через Шевченка, підтвердивши таким чином повноваження останнього діяти від його імені при обговоренні питань щодо надання неправомірної вигоди від Бойчука.

У подальшому керівник патронатної служби, продовжуючи діяти на виконання вказівок Балоня, під час листування в месенджері Telegram висловив Бойчуку вимогу про передачу грошових коштів в сумі 110 тисяч гривень щомісяця, загальною сумою 1,32 млн грн на рік. На вказану пропозицію керівник Держпродспоживслужби змушений був погодитись, розуміючи, що його можуть звільнити.

22 травня під час зустрічі в службовому кабінеті Балоня з Бойчуком ексголова ОДА з метою спонукати того до надання неправомірної вигоди, запевнив його у підтримці з використанням наданої йому влади та службового становища у випадку здійснення будь-яких дій відносно керівника Держпродспоживслужби співробітниками правоохоронних органів.

Того ж дня Бойчук зустрівся з Шевченком у службовому кабінеті останнього, де керівник патронатної служби висловив вимогу щодо необхідності передавання грошових коштів у розмірі близько 15% щомісячно від офіційного обороту грошових коштів, отриманих як прибуток лабораторіями ветеринарної медицини. Такий прибуток у 2019 році складав 11,85 млн грн.

Після цього, 4 червня Шевченко, перебуваючи в автомобілі Mercedes-Benz GL нібито одержав від Бойчука для голови Кіровоградської ОДА частину неправомірної вигоди в сумі 100 тис. грн. Також він висунув Бойчуку вимогу подвоїти суму щомісячної неправомірної вигоди, мотивуючи це нібито заниженням лабораторіями ветеринарної медицини офіційних показників доходу. У подальшому Шевченко нібито передав отриману неправомірну вигоду Балоню.

Вже 25 червня під час чергової зустрічі між Шевченком та Бойчуком у тому ж автомобілі на парковці біля Кіровоградської ОДА перший одержав другу частину неправомірної вигоди, узгодивши її розмір з останнім, у сумі 250 тис грн. Після чого Балоня та його поплічника затримали з можливістю внесення застави. Заставу за обох фігурантів внесли в повному обсязі. 

 

Прочитано 242 разів
Оцініть матеріал!
(0 голосів)

Додати коментар


+