Вишите диво у Кропивницькому

 

Днями у Кіровоградському обласному художньому музеї відбулося відкриття виставки робіт декоративно-ужиткового мистецтва  членів клубу народних ремесел «Ниточка» Кіровоградського районного будинку культури, присвяченої 10 – річчю від дня створення організації.

Клуб народних ремесел «Ниточка» був заснований 27 січня 2007 року (після перемоги кіровоградської майстрині Наталії Ніжнікової на «Ярмарку соціальних ініціатив»). Перші зустрічі, обмін досвідом, знайомство з майстрами Кіровограда, їхніми творами відбувалися в Кіровоградській центральній бібліотеці. Найперша виставка майстринь була тематичною, це були вишиті роботи, які зберігалися в приватних колекціях.


За  10 років існування клубу в ньому з’явилися художники, майстрині з плетіння гачком та спицями, вишивки стрічками, робіт з бісеру, робіт в техніці квілінг та печворк, виготовлення ляльок – мотанок та найбільше майстринь з вишивки хрестиком, гладдю, болгарським хрестикшите дивоубом народних ремесел «Ниточка» Наталія Ніжнікова. На сьогоднішній день, за словами Наталії Костянтинівни, клуб виріс з маленького гуртка до колективу з чисельністю понад 200 чоловік.

У виставці  прийняло участь понад 50 членів клубу. В експозиції зали найбільше представлено рушники, серветки, сорочки, сумки, панно, ікони, картини та сюжетні композиції, вишиті хрестиком і художньою гладдю, а також кольоровими стрічками і бісером. Представлений і такий вид декоративно-ужиткового мистецтва. як в’язання гачком та спицями, витончені картини у техніці квілінг, а такоє у такому виді мистецтва як фіш-арт. Присутні на відкритті бажали членам клубу нових успіхів, дарували евіти та вірші, нагороджували ювілярів грамотами.

Слід зазначити, що серед членів клубу є і чоловіки, які в майстерності не поступаються жінкам.Виставку присутні називали подихом весни в зимову пору

166 views

Залишити коментар:

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *