Святкування першої річниці перейменування Кропивницького. ФОТО

У п’ятницю, 14 липня, у Кропивницькому відзначили першу річницю перейменування міста. З цієї нагоди на Театральній площі відбулися урочистості.

Перед приміщенням обласного театру імені М. Кропивницького зібралися народний депутат України Олександр Горбунов, Єпископ Кропивницький та Голованівський Марк, міський голова Кропивницького Андрій Райкович, голова обласної ради Олександр Чорноіваненко, депутати міської ради, волонтери, військовослужбовці, активісти, громадські діячі, пересічні містяни.

Урочистості розпочалися з виступу єпископа Кропивницького та Голованівського Марка. У своїй промові священик зазначив, на річницю з нагоди перейменування міста зібралися люди, які мали різні погляди на те, як його назвати. І приємно, що обравши одну з назв об’єдналися сьогодні у тому, щоб створити нове майбутнє нашого міста.

 “Сьогодні багато викликів стоїть перед нашим народом, зокрема, перед кропивничанами. І тому єдність, любов одне до одного, любов до свого міста, до своєї Батьківщини є запорукою, що ми вистоїмо при будь-яких випробовуваннях. Нехай кожен з нас своїми справами закладе добру основу для щасливого майбутнього Кропивницького” – звернувся до присутніх Єпископ Марк.

Прихильник української назви, ініціатор перейменування Кіровограда на Кропивницький Олександр Горбунов наголосив, що у цей день йому б не хотілося згадувати ті непорозуміння, які були під час процесу декомунізації. Тому запропонував громаді, міському голові та депутатам оголосити, 14 липня, Днем Єдності – Єдності нашого міста.

“Нас нічого не може роз’єднувати. Були якісь протиріччя, амбіції, хтось з розумінням почав відноситись до того, що здійснилось, хтось не зовсім. Але, я хочу сказати, що це було не просто перейменування і декомунізація, а перемога в інформаційно-ідеологічній війні з агресором на нашій території. І українське місто стало дійсно українським. І не можна не радіти тому, що діти нашого міста вже мріють про майбутнє Кропивницького. Адже їм в ньому жити, адже ми їм залишимо наше місто і саме Кропивницький” – зазначив Олександр Горбунов.

 

 

151 views

Залишити коментар:

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *