Стартував проект йодизації та вітамінізації населення на Кіровоградщині

Про це на  прес-конференції,  6 липня  повідомив Костянтин Яриніч, народний депутат України.

У заході взяли участь – Костянтин Яриніч, народний депутат України, ініціатор розробки Державної цільової програми радіаційного і соціального захисту жителів Кіровоградської області, Олег Рибальченко – директор департаменту охорони здоров’я Кіровоградської обласної державної адміністрації, Валентина Прокудіна – лікар – ендокринолог Першої категорії.

Учасники заходу обговорили  результати поточної онкологічної ситуації, що склалася в області і у Кропивницькому. Представники медицини також сфокусували увагу на пробемі ендокринної етіології та йододефіциту. Наразі ж для вирішення проблеми дефіциту йоду розроблено Проект йодизації та вітамінізації населення, реалізувати який планують в обласному центрі.

Кіровоградщина серед таких областей де немає моря, в таких регіонах і виникає дефіцит йоду. Також є вплив радону. Вагітним,дітям, підліткам проводиться йодопрофілактика. Причинами  йододефіциту можуть бути: узловий зоб та рак щитовидки. Регулярне споживання йодованої води запобігає розвитку йододефіциту.  Одночасно, з організму починають виводитись основні фактори захворювання на рак, токсини та радіонукліди.  Також блокується цілий ряд початкових онкосиптомів – слабкість, порушення пам’яті, сонливість, надмірна вага, гормональний дисбаланс, зниження імунітету, дратівливість, втома та стреси. Програму проводять для всіх мешканців області, якщо ви піклуєтеся про власне здоров’я вам варто прийняти участь у програмі. 

 В Європі існує закон про обов’язкове йодування продуктів. А в Україні такий закон не діє, що значно знизило б ймовірність захворювання  громадян. 

Щоб покращити таку ситуацію у Кропивницькому, йодовану воду, зі спеціальною наліпкою, пропонують поширювати безкоштовно у мобільних приймальнях нардепа які будуть різних мікрорайонах міста. Для цього необхідно заповнити спеціальну екокартку, йодовану воду можна отримати  не більше одного разу на тиждень.

Отримати йодовану воду пропонують також через Фейсбук, окрім того, її можна придбати в магазинах.
Наразі розробляється Постанова на рівні МОЗ, яка б рекомендувала підприємцям йодувати продукти.

 

197 views

Залишити коментар:

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *