Обережно, субсидії!

Розповсюджена нібито байка про те, що українцям доведеться повертати субсидії не така вже і далека від істини. Щоб збагнути це варто промоніторити українські ЗМІ, щоб мати чітке уявлення про те, що насправді відбувається на «субсидійному фронті».

Держава  вже заборгувала компаніям, що надають комунальні послуги, вже 25,2 млрд грн. Щоб хоч якось покрити свої витрати, за пільговиками відкрито справжнє полювання: їхні декларації та банківські рахунки ретельно перевіряють і, як тільки виявляють щось «зайве», тут же позбавляють субсидій. Таких випадків все більше і більше. передають Вести.

 

За офіційною статистикою, в січні 2017 року кількість сімей, які отримують субсидії, у порівнянні з груднем 2016 року зменшилася на 425 073. І це при тому, що, навпаки, воно повинно було значно збільшитися через зростання тарифів.  Варто знати те що, щоб претендувати на пільги, комунальні платежі повинні перевищувати 15% від сумарного доходу сім’ї.

В Україні вже почали відкривати справи щодо людей, які не вказують покупки понад 50 тис. грн, щоб отримати субсидію. Зокрема, в Дубно Рівненської області триває слідство у справі про призначення 35 місцевим жителям субсидій майже на 0,5 млн грн. Згідно з матеріалами справи, люди навмисне не вказали в документах куплені протягом року автомобілі.

Також самі органи соцзабезпечення звертаються до судів, щоб повернути «зайві» виплати по субсидіях.  Так, в Збаражі Тернопільської області місцеве управління соцзахисту в суді вимагає стягнути 4,5 тис. грн з місцевого жителя, який не вказав в документах покупку мікроавтобуса за 130 тис. грн.

У Ковелі Волинської області місцевий соцзабез хоче повернути субсидію у місцевої жительки, яка забула вказати у декларації, що крім пенсії ще отримує допомогу по догляду за інвалідом «аж» в 1600 грн.

Киянка Олена Толокіна розповіла журналістам, що її позбавили субсидії через те, що вони разом з родичем придбали земельні паї.  І таких прикладів в Україні вже безліч. А шще як Вам те, що в субсидії відмовляють безробітним, що не стали Або не можуть стати на облік з тої причини, що саме для них встановили «обрахування з суми 6400 грн. на людину»!

Юрист Ростислав Кравець підтверджує, що як тільки служби соцзахисту отримують інформацію про покупки або фінансовий стан, відразу ж звертаються до суду: «Служби уповноважили перевіряти рахунки, депозити, тим самим розкриваючи банківську таємницю, декларації і реєстри. Якщо з податкової була отримана інформація про те, що людина купила собі телевізор, машину або навіть ліків більш ніж на 50 тис. Грн, то вважають, що його потрібно позбавити субсидії, і звертаються до суду ».Але ж ще немає телевізорів по 50 000 гривень, а законом передбачена єдина покупка на таку суму, а не сума покупок в такому розмірі. То кому закон не писаний? Не говорячи вже за логіку – людина зробила велику покупку і осталася без грошей. Значить вона збідніла. А чиновники чомусь вважають, що вона повина сидіти на грошах, якщо такі завелися, і щомісяця сплачувати комуналку, чекати її подорожчання і слачувати, і сплачувати. А як же накопичування коштів на відпочинок чи на чорний день? Що українцівже не мають такого права?

Економіст Олександр Охріменко зростання боргів пояснює тим, що  у державі ніхто не розумів ступінь зубожіння та не розраховував на такий ажіотаж навколо оформлення субсидій: «Нарощування боргів буде тільки продовжуватися, і ми можемо залишитися без тепла і електрики».

Енергоексперт Валентин Землянський впевнений: єдиний вихід – знизити тарифи. «У бюджеті просто може не вистачити грошей для покриття субсидій. В результаті виникають проблеми з подальшою закупівлею енергії і зростає борг енергоринку, через що «Нафтогаз» також недоотримує гроші. Єдиний вихід: вдвічі знизити тарифи, тоді і на субсидії претендуватимуть тільки 15-20% населення і держава зможе покрити ці витрати », – сказав він журналістам. То сказав вчений економіст. Але чи почула його влада та зрозуміла до чого все йде?

 

Хтось ще пригадає обіцянки екс-прем’єра Арсенія Яценюка, що за неточності у деклараціях карати не будуть… Повірили… Арсеній Петрович давно пішов, а його слова та обіцянки несправдились, але досі витають у повітрі. А ще до прохачів субсидій при їх оформленні посипалися запитання про те коли купували меблі, телевізори, холодильники та робили ремонт у квартирі. Чому б ще не запитати про яхти та літаки, чи «відпочинок»  у родичів у сусідньому селі  або на дачі?  То ж як не крути, а чиновник особа винахідлива. І всі ці контролери служби соцзахисту, водоканалів, міськгазів та обленерго, що стукають до вас у двері отримують заробітну плату здебільшого з ваших податків. А ви замислювалися над тим  що вони контролюють?   А відповідь проста – ваші злидні, і самі повільно рухаються у тому напрямку, звичайно якщо не вимагають і не  беруть у вас хабарі.

 

Українців лякають, щось вимагають, обдирають до нитки, тягнуть до суду… А за що? А за те щоб краще жилося тим, хто підвищує тарифи. Невже лише це функція держави?

183 views

Залишити коментар:

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *