Кропивницьке ВПУ: насилля, спроби суіциду, неповнолітні вагітні та корупція

П’янство і наркоманія серед студентів, аморальність, знущання над сиротами та залякування персоналу закладу…Про такі жахливі речі розповіла працівниця кропивницького Вищого Професійного Училища.

(Всі справжні імена змінені)

Журналістам Mandarin-News, поскаржилась комендант гуртожитку і студентка вишу, через те, що над однією дівчиною жорстоко познущався психічно неврівноважений учень. Та в ході розслідування з’ясувалось, що у стінах ВПУ приховується ще багато моторошних таємниць.

Вона соромиться всім розказати правду…А шию закриває комірцем

«Коли я прийшла до кімнати, вона лежала на ліжку і плакала. Відразу стало зрузуміло – трапилось щось серйозне. Я запитала, що з тобою? А Леся, лише, показала роздряпану шию у синяках. Вона довго не хотіла розмовляти зі мною, але післяобід, все ж пояснила, що на неї вночі напав Олег. Розказала, як тримав і душив, як хотів зґвалтувати. Леся сирота, її опікун тітка, яка живе в селі. Тут захистити її нікому» – зхвильовано, пояснює сусідка по кімнаті потерпілої Оля.

За словами коменданта, сталося це в понеділок, 20 березня. Леся сиділа у себе у кімнаті на 2-му поверсі. До неї в гості зайшов Олег. Сів на стільчик і почав з нею розмовляти. Через хвилин десять він різко на неї накинувся і повалив на ліжко. Схопив за руки, сів на ноги та поклав подушку на обличчя. Боляче кусав за шию та намагався роздягти. В цей час по коридору гуртожитка проходила інша дівчина і випадково стукнула у двері потерпілої.  Нападник злякався та відпустив подушку, Леся закричала і він різко вибіг з кімнати. Після цього, Леся зачинилася і до ранку плакала. Коли прийшла її сусідка Оля і дізналась про цей випадок – відразу повідомила про напад коменданту та майстру групи.

Спочатку викладач та Леся хотіли викликати поліцію, та сходивши до директора ВПУ – їх плани різко змінились…

Про те, що було далі розказала у відвертій розмові, комендант гуртожитку, в якому проживає постраждала.

«Наскільки я знаю, то розмова з директором закінчилась тим, що цей випадок вирішено було залагодити. На наступний день, до вишу викликали опікуна Лесі. Директор запропонував бартер за мовчання – щоб Леся не ходила на пари, а в кінці навчального року отримала б найкращі оцінки та диплом. Тітка погодилась. Це і не дивно, бо я не раз бачила, як син тітки забирав у Лесі картку, на яку приходила стипендія та виплати по-сирітству і використовував ці гроші, як заманеться. А Леся дуже скромна, замкнута дівчина, ніколи жалітися не стане. От вони її і забрали додому у село на Кіровоградщині», коментує працівниця гуртожитку Олена.

«Той хлопець, який напав на Лесю, взагалі, на пари не ходить. Він сирота, його опікуном є директор вишу, тому йому все дозволено. З третього грудня до Нового року він лікувався у психлікарні. Доки пив ліки – все було спокійно, але як тільки перестав – почалось… У гуртожитку, юнак зробив декілька спроб покінчити життя самогубством. Навіть, одного разу у мене запитував як краще це зробити: чи повішатись чи вени порізати. Я про це говорила з керівництвом, та їм все одно. Це ж їх додатковий дохід. Адже, у всіх сиріт, які у них під опікунством – вони забирають картки, на які приходять гроші. А ті діти брудні, голодні, ми самі їм купуємо все необхідне. За напад на дівчину його не покарали, бережуть свою «золоту жилу», Лесю, також, залякали, що вона, навіть, привітатися боїться», скаржиться Олена і дістає заяви, в яких учні ВПУ пояснювали свої неправомірні вчинки.

Випадок спроби самогубства не перший…

«Випадок спроби самогубства не перший, ось записка, в якій дівчина пояснює чому напилась таблеток і хотіла померти. Вона пробула у реанімації декілька днів, доки її не «відкачали». Життя їй стало не миле, коли викладач при всій групі постійно її ображав та висміював перед одногрупниками. І це далеко не поодиноке таке накладання на себе рук, це робили і інші студенти», гортає пояснювальні Олена.

Сироти – «золота жила» для керівництва

«В моєму гуртожитку проживає четверо учнів-сиріт. Вони не раз позичали у мене гроші чи телефонували з мого телефону до директора, та просили купити щось необхідне. Як відомо, то керівник закладу тримає всі їх банківські картки у себе. Виділяє дітям гроші тільки за власним побажанням. Одного хлопчика усиновили італійці і забрали в іншу країну, та він ще протягом навчального року числився як студент в училищі, його картка залишалась, також, у директора… Таких дітей залякують, знущаються над ними, шантажують », зазначила комендант.

Голі дорослі чоловіки у шафах дівчачих кімнат

Комендант дістала із папки записку про те як дівчата-підлітки  пояснюють, чому у їх кімнатах в нічний час знаходились чужі молодики, та про те, як вони по трубі на другий поверх потрапляли до гуртожитку.

«Деякі вахтери, ввечері вже зовсім у нетверезому стані, вони навіть не помічають, хто і куди ходить. Більш того, директор навіть дозволяє студентам заносити горілку до гуртожитку – ось також пояснювальна. Я бачила одного дорослого мужчину, який часто ходить по території навчального закладу вдень і заманює на зустріч дівчат. Таких підлітків я нарахувала близько десяти. Вони самі зі мною ділились враженнями від того, як цей мужчина водить їх поодинці в кафе, до себе додому, в офіс у центрі міста, пригощає, купує подарунки та дає гроші. Дівчата із малозабезпечених сімей чи сироти дуже швидко погоджуються на такі стосунки. Та як потім «відпрацьовують» ці гроші, знають тільки вони»- продовжила шокувати своєю розповіддю Олена. «Одна 16-річна дівчина, що тут проживає – зараз вагітна, нікому і діла до неї немає. Ні психолог, ні витователі уваги їй не приділяють».

Поліція – постійні гості цього гуртожитка

«Хоча б раз на тиждень ми викликаємо поліцію. То студенти поб’ються, то двері виламають, то наркотики носять, або щось вкрадуть. В нашому гуртожитку сталося дві крадіжки ноутбуків, приїжджали копи та далі розслідування не пішло. Хоча, я і сама знаю хто їх вкрав та куди подів. Але про це, ні поліція, ні директор і слухати не хоче. Кажуть у керівника закладу «серйозний дах»» – сумно розповідає Олена.

Як же я сподіваюсь, що все це свавілля закінчиться. Мені дуже шкода цих дітей. Я сама мама, тому тяжко переживаю з цього приводу. Серце болить від тої думки, що у нас відбувається така несправедливість. На відміну від працівників ПТУ, мене не змогли залякати і я зовсім не боюсь втратити роботу. Все що я знала – розказала слідчим, тепер чекатиму на гарний результат» – зітхає комендант Олена.

Про всі ці жахливі випадки керівництво та інші працівники ВПУ говорити не погоджуються. У ході опитування, ці події підтвердили ще декілька студентів та члени батьківського комітету.

Після всього почутого, журналісти Mandarin- News звернулися до правоохорониих органів. Наразі, ведеться слідство працівниками кропивницької прокуратури. Про деталі розслідування читайте у наступних публікаціях.

562 views

3 комментария

  1. Прочитавши статтю, склалося враження, що комендант гуртожитку не виконує свої обовязки, а лише спостерігає за подіями, які сама і провокує,- психологічно,-заставляє дітей говорити і писати неправду….Чому? Директор закладу дуже порядна людина, яку деякі просто хочуть зняти з посади, хто?..КОМЕНДАНТ, яку “кришують”, як вона говорить її люди, її родич, який хоче зайняти стілець директора.Комендант гуртожитку раніше лікувалася в лікарні для психічно хворих людей(що теж приховується), чи може така людина працювати в навчальному закладі з дітьми, постійно вигадує, провокує, заставляє дітей говорити неправду.Чому в статті не згадуються особи, які відповідають за виховну роботу?

  2. Пишу не під власним ім’ям у зв’язку з тим, що працюю в цьому навчальному закладі. Я вчителька з доволі таки не маленьким досвідом, тому можу робити висновки та виказувати власне оцінююче враження. Директор ПТУ дуже хитра і підступна людина. Суть його роботи дуже проста: працювати на свою кишеню, а винними робити педагогічних працівників. Чого тільки коштує вказівка та примушення в кінці семестру виставити всім учням оцінки, навіть тим, які жодного разу не були на навчанні. Що стосується дітей-сиріт – методи роботи все ті ж самі: директор примушує всіх педагогів ставити оцінки, а чи відвідував учень заняття, чи ні – нікого не цікавить. Головне, щоб були оцінки, а директор за кожну сироту отримував гроші. В гуртожитку повний хаос: діти ходять п’яні, поліція практично кожен вечір розбороняє бійки, речі з кімнат постійно крадуть, за певну платню хлопець має можливість навідатись до дівчини на ніч. Але, якщо щось випливе на поверхню – винними у директора будуть педагогічні працівники.

  3. ну здесь много лжи. ну много и правды! я живу в общаге и здесь не все так печально как в статье в общаге все нормально комендант отлично справляеться со своей роботой . по поводу вахтерш я могу сказать что я не разу не выдел их в не трезвом состоянии . на счет наркомании то были случаи когда парни курили драп но после того как об этом узнала комендант . об наркотиках речи идти не может ! на счет алкоголя это правда . но думаю так и во всех остальных общагах ! а вот директор ВПУ и правда прикрывает детей за деньги! в общаге парень украл 2 ноутбука и директор не выселил его с общаги хотя комендант была категорически против ! тот самый парень “Олег” так же само не был выселен с общаги хотя и весь 5 этаж парней и комендант были против этого ! а вод парня который держит порядок на этажах он хотел выселить за не значительные нарушения ! но парень позвонил на гарячу линию и все успокоилось . так же мастер и классный руководитель групи РБ-61 берут волосы на экспертизу мастер групи сделал так что половина учинеков не могут перездать неатестацию ! ВОТ ТАК У НАС ДЕЛА )

Залишити коментар:

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *